fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Chinach: Poza Hubei zachorowało pięć osób

AFP
Poza prowincją Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa w Chinach, w ciągu ostatniej doby wirusa wykryto u pięciu osób - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego. To najniższa liczba zachorowań poza prowincją Hubei od 20 stycznia, gdy Komisja zaczęła podawać ogólnokrajowe dane o liczbie zachorowań.

W prowincji Hubei wykryto w ostatniej dobie 401 nowych zachorowań - o 98 mniej niż dzień wcześniej. Łącznie liczba wykrytych w Chinach przypadków koronawirusa zwiększyła się o 406 - do 78064.

W wyniku zarażenia się koronawirusem 2019-nCoV wywołującym chorobę COVID-19 zmarły w Chinach w ciągu ostatnich 24 godzin 52 osoby - wszystkie ofiary pochodziły z prowincji Hubei.

Łączna liczba ofiar koronawirusa w Chinach kontynentalnych wynosi obecnie 2715.

Kolejne regiony w Chinach łagodzą działania kryzysowe, związane z epidemią koronawirusa, z powodu obniżenia się ryzyka wystąpienia nowych zachorowań - informują chińskie media państwowe.

WHO szacuje, że epidemia koronawirusa w Chinach osiągnęła szczyt między 23 stycznia a 2 lutego. Od tego czasu ma znajdować się w odwrocie.

Większe ogniska koronawirusa znajdują się jeszcze w Korei Południowej, Iranie i we Włoszech.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA