Impeachment to nazwa funkcjonującej w systemach anglosaskich procedury pociągnięcia najwyższych osób w państwie do odpowiedzialności konstytucyjnej. Impeachment wszczynany jest przez parlament lub inny organ legislacyjny wobec przedstawicieli władzy wykonawczej.

Jak informuje wydawnictwo Merriam-Webster, po tym jak Pelosi ogłosiła wszczęcie formalnego śledztwa ws. impeachmentu Trumpa, liczba wyszukiwań znaczenia słowa "impeach" w internetowym słowniku dostępnym pod adresem www.merriam-webster.com wzrosła o 3600 procent. Słowo to jest obecnie najczęściej wyszukiwanym słowem w internetowym słowniku wydawnictwa.

"Newsweek" przypomina, że termin impeachment może nie być dobrze znane Amerykanom, ponieważ jak dotąd tylko dwóch prezydentów w historii USA zostało objętych tą procedurą - Andrew Jackson (w XIX wieku) i Bill Clinton (w 1998 roku).

Oprócz słowa "impeachment" użytkownicy internetowego słownika Merriam-Webster znacznie częściej niż normalnie wyszukiwali też znaczenie określenia "quid pro quo" (dosł. coś za coś, Trump użył tego określenia zapewniając, że nie domagał się niczego od Zełenskiego w zamian za 400 mln dolarów pomocy dla Ukrainy) oraz znaczenie słowa "Rubikon" (wielu polityków w kontekście wątpliwości wokół rozmowy Trumpa z Zełenskim mówi o "przekroczeniu Rubikonu").