Jutro i pojutrze zdający będą mieli za zadanie opracować dwa projekty aktu notarialnego oraz opinię prawną na podstawie przedstawionego problemu. Można będzie korzystać z przepisów, komentarzy oraz orzecznictwa.
Według informacji Ministerstwa Sprawiedliwości do państwowego pisemnego egzaminu notarialnego przystąpi 411 osób, w tym: 349 aplikantów oraz 62 osoby bez aplikacji, ale z wymaganą praktyką przy stosowaniu prawa.
Egzamin przeprowadzi sześć komisji egzaminacyjnych: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu i dwie w Warszawie, gdzie zdawać będzie najwięcej osób.
W tym roku po raz pierwszy prace egzaminacyjne z drugiej i trzeciej części egzaminu notarialnego zdający będą mogli pisać na własnych laptopach.
Zdecydowała się na to ogromna większość kandydatów (382 osoby). Długopis wybrało 29. Zgodnie z przepisami zdający będzie ponosił ryzyko niemożności rozwiązania zadania, gdy komputer okaże się wadliwy (np. zawirusowany). Jeśli przydarzy mu się utrata pliku czy awaria sprzętu, będzie mógł przejść na pismo ręczne, jednak czas egzaminu nie zostanie przedłużony. W każdej komisji podczas egzaminu mają dyżurować informatycy, żeby pomóc w razie awarii.