Zdający mieli za zadanie opracowanie dwóch zadań pisemnych, które dotyczyły czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników.
Nowe zasady
Tegoroczny egzamin nie zawierał części ustnej. Ponadto egzaminowani mieli na rozwiązanie zadań po 6 godzin każdego dnia. W poprzednich latach cześć pisemna choć obejmowała również dwa zadania, to czas na udzielenie odpowiedzi na nie wynosił 8 godzin.
Komisja
Przeprowadzeniem egzaminu zajęło się siedem komisji egzaminacyjnych z: Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia.
W skład każdej z komisji egzaminacyjnych weszło siedem osób(czterech przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości, dwóch przedstawicieli samorządu zawodowego komorników i jeden pracownik naukowy, naukowo-dydaktyczny lub dydaktyczny).
Frekwencja
Na egzaminie dało się zauważyć bardzo wysoką frekwencję. Nieoficjalne dane uzyskanych z rad izb komorniczych wskazują na 99 proc. obecność osób, które zostały dopuszczone do egzaminu komorniczego. Na 629 zakwalifikowanych kandydatów do egzaminu przystąpiły aż 624 osoby.