Nie jest łatwo cofnąć zgodę na sprzedaż alkoholu

Aprobata wspólnoty mieszkaniowej na sprzedaż alkoholu, wydana w formie uchwały, nie może zostać dowolnie zmieniona. Z orzecznictwa wynika, że uchylenie takiego oświadczenia woli musi mieć podstawy prawne.

Publikacja: 07.04.2023 07:18

Nie jest łatwo cofnąć zgodę na sprzedaż alkoholu

Foto: Adobe Stock

Zgodnie z przepisem § 18 ust. 6 pkt 3 ustawy z 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przedsiębiorcy, chcący uzyskać pozwolenie na sprzedaż alkoholu w punkcie zlokalizowanym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, zobowiązani są złożyć wniosek z załączoną do niego zgodą właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora wspomnianego budynku. Co jednak należy zrobić w przypadku, gdy po wcześniejszym uzyskaniu takiej zgody i jej przedłożeniu organowi, przedsiębiorca popadł w konflikt odpowiednio z administratorem budynku lub ze wspólnotą mieszkaniową, albo z jej członkiem? W szczególności gdy wspólnota zamierza podjąć nową uchwałę o cofnięciu zgody lub co gorsza, zdążyła ją podjąć i doręczyć organowi administracyjnemu jeszcze przed wydaniem pozwolenia.

Pozostało 87% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP