Nowe obowiązki dla podmiotów komunikacji elektronicznej

Przed zawarciem z konsumentem umowy o świadczenie usług komunikacji elektronicznej, ich dostawca będzie zobowiązany doręczyć konsumentowi na trwałym nośniku określone informacje dotyczące świadczonych usług, tzw. informacje przedumowne.

Publikacja: 07.11.2022 19:23

Nowe obowiązki dla podmiotów komunikacji elektronicznej

Foto: Adobe Stock

Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej, który wszedł w życie 20 grudnia 2018 r., powinien był zostać implementowany do polskiego porządku do 21 grudnia 2020 r. Tymczasem do dziś najistotniejsze zmiany wciąż czekają na wdrożenie w ramach projektu Prawa Komunikacji Elektronicznej oraz projektu ustawy wprowadzającej Prawo Komunikacji Elektronicznej, mimo że ich pierwsze wersje zostały opublikowane w 2020 r. (dalej: „projekty”).

W międzyczasie Komisja Europejska w kwietniu tego roku podjęła decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko kilku krajom członkowskim (w tym Polsce) w związku z brakiem pełnej transpozycji do prawa krajowego EKŁE. Wydaje się że wkrótce oba projekty mogą trafić do Sejmu, gdzie najprawdopodobniej czeka je szybka ścieżka. Oznacza to, że nowe regulacje mogą zostać uchwalone późną jesienią.

Pozostało 86% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Co można wybudować bez pozwolenia na własnej posesji? Garaż? A może oczko wodne?
Zawody prawnicze
Prokuratorzy zaniepokojeni poleceniem prokuratora krajowego ws. Andrija K.
Zawody prawnicze
Nieoczekiwana zmiana miejsc na podium rankingu kancelarii prawniczych
Prawo dla Ciebie
Trybunał: ustawa przyjęta bez Kamińskiego i Wąsika jest niezgodna z konstytucją
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Sądy i trybunały
Andrzej Duda powołał Mikołaja Pawlaka na sędziego
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży