fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Winnicki: Co robił zawodowo Bosak? Był analitykiem finansowym

Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki nie krył zadowolenia z wyniku prawyborów
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Krzysztof Bosak będzie walczył o II turę w wyborach prezydenckich - mówił w Radiu Zet lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Mówiąc o zaletach Bosaka, jako kandydata na prezydenta, Winnicki podkreślał, że jest on "od 20 lat zaangażowany w życie społeczno-polityczne".

- To znakomity analityk chociażby z Fundacji Republikańskiej, który przygotował mapę wydatków publicznych, jedyną taką rzecz w Polsce, który ma ogromne doświadczenie, zarówno jeśli chodzi o prowadzenie działalności społeczno-politycznej, jak i organizację, zarządzanie, szef sztabu Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest znakomitym kandydatem na urząd prezydenta RP - wyliczał.

Na uwagę, że Bosak nie ma wyższego wykształcenia, Winnicki odparł, że zawodowo kandydat Konfederacji na prezydenta pracował jako analityk finansowy w Fundacji Republikańskiej. - I przygotował mapę wydatków publicznych. Proszę na to zerknąć, proszę na to zerknąć - apelował.

Z kolei na uwagę, że z oświadczenia majątkowego Bosaka wynika, że nie dorobił się on "ani domu, ani mieszkania" i "ma jakieś skromne oszczędności", Winnicki odparł, że Bosak jest "skromnym człowiekiem". - Całe swoje dorosłe życie poświęcił działalności społecznej i politycznej, robiąc to często bardzo ofiarnie i często nawet prowadząc skromne życie - stwierdził.

- Ludzie naprawdę ideowi, ludzie, którzy potrafili swoje życie poświęcić pasji też, jaką jest działalność społeczna, powinni zostać docenieni. Ale tu nie chodzi o docenienie za 20 lat. Chodzi o to, że to naprawdę jest jeden z najzdolniejszych ludzi w polskiej polityce z naszego pokolenia - podsumował.

Na pytanie na jaki wynik Bosaka liczy w wyborach Konfederacja Winnicki odparł, że w I turze "kilkanaście procent" jest absolutnie do zdobycia. - Celujemy w patriotycznego wyborcę, takiego, któremu zależy na Polsce i ma dosyć tych samych schematów, tej samej niemrawości, tych samych prezydentów trochę bez właściwości - mówił.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA