fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015

PiS zakaże in vitro? "Nie mówiliśmy tego"

Jacek Sasin
Fotorzepa/ Radek Pasterski
Jacek Sasin z PiS pytany o to, czy partia po wygranych wyborach parlamentarnych zakaże in vitro powiedział w RMF, że "nie ma absolutnie takiego zamiaru". - Nic takiego nigdy nie mówiliśmy - dodał.

Jacek Sasin powiedział w Kontrwywiadzie RMF, że w przyjętej ustawie o in vitro potrzebne są zmiany, które idą w kierunku ochrony życia. Na pytanie o to, czy PiS chce zakazać w Polsce in vitro odpowiedział: "Nie, nic takiego nigdy nie mówiliśmy. Nie mamy absolutnie takiego zamiaru".

W sprawie zakazu aborcji Jacek Sasin przyznał z kolei, że w Polsce obowiązuje kompromis aborcyjny. Zdaniem polityka PiS, można dyskutować czy jest on dobry czy zły. - Myślę, że dzisiaj w Polsce nie ma warunków do tego, żeby rozmawiać o całkowitym zakazie aborcji - powiedział Sasin i na stwierdzenie, że partia chciała w przeszłości rozmawiać o wprowadzeniu tego zakazu odpowiedział, że rozmowa jest czym innym niż podejmowanie decyzji obowiązujących wszystkich Polaków.

Zdaniem Jacka Sasina, do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej potrzebne są dowody - wrak samolotu i czarne skrzynki, których odzyskaniem - jak dodał polityk PiS - powinna się zająć na poważnie polska dyplomacja. - Dyplomacja w wykonaniu Platformy Obywatelskiej tylko mówiła, że się tym zajmuje, a nie znam żadnego faktu i nigdy takiego faktu nie podano, kiedy by w poważny sposób występowano o zwrot tych dowodów do Polski - ocenił. Pytany o to, czy prezydent Andrzej Duda podczas krótkiego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych nie mógł zapytać o zwrot dowodów, Sasin wyraził wątpliwość, czy była to dobra okazja. Przyznał, że lepszym działaniem byłoby formalne, poważne wystąpienie do władz rosyjskich.

Nie, nic takiego nigdy nie mówiliśmy. Nie mamy absolutnie takiego zamiaru.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-pis-jest-przeciw-zakazowi-in-vitro-na-zaostrzenie-ustawy-abo,nId,1898780#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxW sprawie zakazu aborcji Jacek Sasin przyznał z kolei, że w Polsce obowiązuje kompromis aborcyjny. Zdaniem polityka PiS, można dyskutować czy jest on dobry czy zły. - Myślę, że dzisiaj w Polsce nie ma warunków do tego, żeby rozmawiać o całkowitym zakazie aborcji - powiedział Sasin i na stwierdzenie, że partia chciała w przeszłości rozmawiać o wprowadzeniu tego zakazu odpowiedział, że rozmowa jest czym innym niż podejmowanie decyzji obowiązujących wszystkich Polaków.Zdaniem Jacka Sasina, do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej potrzebne są dowody - wrak samolotu i czarne skrzynki, których odzyskaniem - jak dodał polityk PiS - powinna się zająć polska dyplomacja. - Na poważnie się zająć tym, bo dyplomacja w wykonaniu Platformy Obywatelskiej tylko mówiła, że się tym zajmuje, a nie znam żadnego faktu i nigdy takiego faktu nie podano, kiedy by w poważny sposób występowano o zwrot tych dowodów do Polski - ocenił. Pytany o to, czy prezydent Andrzej Duda podczas krótkiego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem nie mógł zapytać o wrak i czarne skrzynki, Sasin wyraził wątpliwość, czy była to dobra okazja. Przyznał, że lepszym działaniem byłoby formalne, poważne wystąpienie do władz rosyjskich. - Również być może doprowadzenie do tego, by to było wspólne wystąpienie Wspólnoty Europejskiej - dodał.
Źródło: RMF
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA