fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wolność

Korwin-Mikke o Kukizie: Chimeryczny artysta, nie polityk

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz w czasie spotkania z wyborcami 3 lutego oświadczył, że Kukiz'15 przed wyborami samorządowymi nie stworzy koalicji z Wolnością Janusza Korwin-Mikkego. "To po prostu chimeryczny artysta, a nie polityk..." - ocenił na swoim profilu an Facebooku Korwin-Mikke.

O słowach Kukiza na spotkaniu poinformował "Najwyższy Czas". Kukiz pytany o koalicję z Wolnością odpowiedział, że "raczej jest na nie". Tłumacząc powody takiej decyzji powiedział, że choć "chcę ludzi z partii Wolność" to jednak obawia się, że Korwin-Mikke "mógłby mu wyciąć jakiś numer".

 

"Nie zdziwiło mnie to" - pisze z kolei na Facebooku Korwin-Mikke. "10 dni temu ustaliliśmy, że ew. koalicję uzależniamy od badań, czy to dobry ruch - po czym... p. Kukiz przestał odpowiadać na telefony i SMSy" - pisze Korwin-Mikke.

Lider Wolności pisze następnie, że "podobno w Kukiz'15 przewagę zdobyła wroga Wolności opcja 'związkowa'".

"Mnie ludzie wmawiają, że p.Kukiz stale realizuje linię swoich przyjaciół, pp. (Grzegorza) Schetyny i (Pawła) Wojtunika - ja uważam, ze jest to po prostu chimeryczny artysta, a nie polityk" - dodaje.

O ewentualnej współpracy Kukiza z Korwin-Mikkem głośno było już w czasie kampanii prezydenckiej z 2015 roku - wtedy jednak polityków podzieliła kwestia JOW-ów forsowanych przez Kukiza a skrytykowanych przez Korwin-Mikkego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA