fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojsko

W tym roku skromna defilada w stolicy

Fotorzepa, Piotr Guzik
Zamiast defilady na Wisłostradzie skromny przemarsz kilkuset żołnierzy w centrum stolicy - takie na dzisiaj ma plany MON na obchody Święta Wojska Polskiego.

Z informacji, które uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta stołecznego Warszawy wynika, że Dowództwo Garnizonu Warszawa wystąpiło do tej instytucji z wnioskiem o wykorzystanie drogi w sposób szczególny na potrzeby organizacji uroczystości 15 sierpnia 2021 r. Uroczystości zaplanowane są od godziny 11.10 do godz. 14.30. i ma wziąć w nich udział zaledwie 500 osób. Urząd podaje ich scenariusz i trasę przemarszu wojska. Zgodnie z wnioskiem DGW w godz. 11.10 - 11.40 planowany jest przemarsz pododdziałów z pl. Teatralnego ulicami: Senatorską, Miodową, Krakowskie Przedmieście, Królewska - do płyty głównej placu marszałka Józefa Piłsudskiego, w godz. 12-13 uroczystość z udziałem władz państwowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a w godz. 13 - 14.30 przemarsz pododdziałów do ul. Krakowskie Przedmieście (ul. Królewską), następnie Nowy Świat, rondo gen. Ch.de Gaulle'a i alejami Jerozolimskimi do Muzeum Wojska Polskiego.

MON nie odpowiedziało na pytania "Rzeczpospolitej" o przesłanie informacji na temat organizowanych w tym roku obchodów Święta Wojska Polskiego. Pytaliśmy m.in. czy organizowane będą wtedy pikniki wojskowe, czy planowana jest defilada wojskowa (jeżeli tak w jakiej miejscowości, z udziałem ilu żołnierzy) i czy zaplanowane są jakieś uroczystości w miejscu powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie? W "Rzeczpospolitej" wielokrotnie pisaliśmy o opóźnieniu tej inwestycji.

W poprzednim tygodniu otrzymaliśmy z Centrum Operacyjnego MON lakoniczną odpowiedź, że "w najbliższych dniach będziemy szczegółowo informować przedstawicieli mediów o formule tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego, w tym przekażemy pełna listę miejscowości, w których odbędą się pikniki". Do dzisiaj żadna informacja nie została podana.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku z powodu pandemii w ostatniej chwili defilada wojskowa planowana na Wisłostradzie w Warszawie została odwołana przez ministra obrony Mariusza Błaszczaka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA