fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak opodatkować sprzedaż łodzi do Polski i za granicę - interpretacja podatkowa

AdobeStock
Gdy polska spółka dostarcza towar do innego kraju UE, wykonywana jest wewnątrzwspólnotowa dostawa. Natomiast w sytuacji gdy produkt nie opuszcza kraju, dochodzi jedynie do lokalnej dostawy.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 31 grudnia 2019 r. (0114-KDIP1-2.4012.701.2019.1.RD).

Wnioskodawcą jest polska spółka (będąca podatnikiem VAT zarejestrowanym w kraju na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych) zajmująca się produkcją i sprzedażą łodzi wypoczynkowych oraz sportowych (zgodnie z klasyfikacją PKWiU 2008). Czasami – gdy długość łodzi przekracza 7,5 m – kwalifikują się one również jako nowe środki transportu zgodnie z ustawą o VAT. Żadne z produkowanych przez spółkę łodzi nie stanowią specjalistycznych rodzajów łodzi wymienionych w art. 83 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.

Działalność sprzedażowa spółki prowadzona jest przez francuski podmiot powiązany (zarejestrowany dla celów VAT oraz na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych zarówno w Polsce, jak i we Francji). Przyjęty schemat sprzedaży polega na tym, że gotowe łodzie są sprzedawane i dostarczane do francuskiego podmiotu powiązanego, a następnie on r...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA