fbTrack

Telewizja

Serial "Władca Pierścieni" najdroższy w historii?

materiały prasowe
Amazon w listopadzie kupił prawa do serialu umiejscowionego w świecie znanym z dzieł J. R. R. Tolkiena. Może być najdroższym serialem w historii.

Umowa z Tolkien Estate and Trust, wydawnictwem HarperCollins oraz wytwórnią New Line Cinema zastrzega, że produkcja musi ruszyć w ciągu dwóch lat.  

 

Według informacji, do których dotarł Hollywood Reporter, Amazon chce nakręcić pięć sezonów serialu, z których każdy ma kosztować około 200 milionów dolarów.

Na razie nie wiadomo ile odcinków zawierać będą sezony serialu, ale jeśli w każdej serii będzie ich choćby dziesięć, budżet może wynieść nawet miliard dolarów. Ta ogromna suma - jeden z największych budżetów w historii seriali, jaki zagwarantowano produkcji od samego początku - nie obejmuje tzw. spin-offów (dosł. produkcji ubocznych, seriali opartych na wątkach występujących w głównym serialu), które również mają zostać wyprodukowane.

Amazon wynegocjowało także wykorzystanie elementów trylogii w swoim serialu z wytwórniami New Line Cinema i Warner Bros., które odpowiadają za ekranizacje powieści Johna R.R. Tolkiena. Jak podają amerykańskie media, producentem wykonawczym może być Peter Jackson. - Nawiązano dialog między Jacksonem a Amazonem. To, czy Jackson się zaangażuje, zależy wyłącznie od niego - powiedział adwokat reżysera.

Choć serial będzie bardzo drogi, warto było w niego zainwestować. Filmowa trylogia „Władcy pierścieni” otrzymała łącznie 30 nominacji do Oscara, z czego zdobyła 17 nagród. Ostatnia część, „Powrót króla” jest jednym z oscarowych rekordzistów, gdyż film zdobył aż 11 statuetek. 

 

 

Źródło: digitaltrends.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL