fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Syryjski artysta przedstawia światowych przywódców jako uchodźców

Facebook
Syryjski artysta Abdalla Al Omari przygotował serię obrazów, na których przedstawia światowych przywódców jako uchodźców. Jego prace są obecnie prezentowane w Dubaju - informuje CNN.

Al Omari sam jest uchodźcą - udało mu się uzyskać azyl w Belgii. To właśnie jego osobiste doświadczenia stały się inspiracją do stworzenia serii obrazów ze światowymi przywódcami w roli głównej.

- Bycie uchodźcą jest jak guz w twoim ciele, z którym nie masz nic wspólnego, ale który zostanie z tobą do końca twoich dni, więc musisz się nauczyć z nim żyć - powiedział Al Omari w rozmowie z CNN.

Na obrazach syryjskiego artysty pojawia się m.in. Donald Trump trzymający małe dziecko, niosący w prawym ręku zdjęcie swojej rodziny. Z kolei Władimira Putina Syryjczyk przedstawił jako siwego, bezdomnego mężczyznę z kartką "Pomóż mi - niech cię Bóg błogosławi".

Na jednym z obrazów Al Omari pokazał grupę uchodźców, którzy czekają w kolejce na otrzymanie pomocy od organizacji humanitarnej. W kolejce widać byłego prezydenta USA Baracka Obamę, premiera Izraela Benjamina Netanjahu i prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego, a także przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una.

Artysta podkreśla, że nie chodziło mu o to, aby okazać brak szacunku światowym przywódcom, ale o to, by "przywrócić im ludzką twarz".

- Mój cel zmienił się: najpierw chciałem wyrazić gniew, ale potem zapragnąłem rozbroić moich bohaterów, przedstawiając ich w sytuacji, w której byliby pozbawieni władzy - tłumaczy.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA