fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Rosja: Odpowiedzialni za aferę dopingową zawieszeni

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin wydał oświadczenie, w którym potępił "niebezpieczną ingerencję polityki w sport". Wszyscy wymienieni w raporcie WADA urzędnicy zostali czasowo zawieszeni.

Z opublikowanego dziś raportu WADA wynika, że afera dopingowa, w którą zamieszani byli najwięksi rosyjscy sportowcy, miała "błogosławieństwo" samego Ministerstwa Sportu. Sportowcy stosujący doping znajdowali się pod kontrolą resortu, a laboratoria opracowały system podmieniania próbek.

WADA wystosowała dziś do MKOl wniosek o wycofanie rosyjskich sportowców ze wszystkich międzynarodowych zawodów, w tym z igrzysk w Rio de Janeiro.

Wszystkie osoby wymienione w raporcie zostały dziś czasowo zawieszone.

W odpowiedzi na raport prezydent Rosji Władimir Putin wystosował oświadczenie, w którym co prawda potępia "niebezpieczną ingerencję polityki w sport", w którym na niebezpieczny dla zdrowia sportowców doping nie powinno być miejsca, ale też zaznacza, że "twierdzenia, jakoby rosyjscy sportowcy zażywali nielegalne substancje, oparte są na zeznaniach jednej osoby. 

Putin wezwał WADA do przedstawienia dodatkowych informacji i podkreślił, że Rosja jest otwarta na współpracę w kwestii wyjaśnienia afery.

 

Źródło: Polskie radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA