fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o Trybunał Konstytucyjny

Kukiz'15 o sprawie TK: To nie nasz cyrk

Fotorzepa, Marta Bogacz
- Bronimy demokracji walcząc o nową konstytucję - mówił w RMF FM Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ruchu Kukiz'15. O zamieszaniu wokół Trybunału Konstytucyjnego Tyszka mówi krótko: "nie nasz cyrk, nie nasze małpy".

- Nie uczestniczymy w wojenkach partyjnych, my chcemy naprawiać instytucję państwa - mówił Tyszka pytany o to jakie stanowisko zajmie ruch Kukiz'15 wobec sporu o Trybunał między PiS a PO. - Stoimy za interesami obywateli, a nie partii politycznych - podkreślił wicemarszałek.

Tyszka przypomniał, że Kukiz'15 zaproponował, aby sędziów Trybunału wybierać większością 2/3 głosów w Sejmie - co miałoby zmusić partie zasiadające w parlamencie do porozumienia w tej sprawie. - Chcielibyśmy dążyć do kultury politycznej np. Niemiec, gdzie tak są wybierani rzeczywiście najlepsi prawnicy, największe autorytety - wyjaśnił.

Mówiąc o zawiłościach prawnych sporu o TK wicemarszałek Sejmu stwierdził, że ruch Kukiz'15 podchodzi do tego na zasadzie: "nie nasz cyrk, nie nasze małpy". - Naprawdę myślimy o naprawie instytucji - dodał i zapowiedział wniosek o powołanie komisji, która miałaby zająć się stworzeniem nowej konstytucji Rzeczypospolitej.

- My zawsze będziemy zawsze stać po stronie Polaków, po stronie Rzeczpospolitej - podsumował wicemarszałek Sejmu. 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA