fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowa akcja PAH - "Bądź bliżej"

materiały prasowe
Polska Akcja Humanitarna udostępniła pierwszą z kilkunastu instalacji, jakie chce umieścić w różnych punktach Gdańska w ramach akcji „Bądź bliżej".

Instalacje mają zwrócić uwagę na problemy ludzi, którym pomaga PAH, żyjących w odległych od Polski krajach.

Instalacje to małe zdjęcia, wielkością odpowiadające mniej więcej pocztówce, naniesione na ścianę lub inną powierzchnię. Fotografiom można przyjrzeć się dokładniej dzięki umieszczonym przed nimi przezroczystym płytkom o właściwościach zbliżonych do szkła powiększającego. Każdej fotografii towarzyszy znaczek z logo PAH.

Pierwszą z gdańskich instalacji ulokowano w niedzielę na murku stanowiącym część Zielonego Mostu łączącego dwa brzegi Motławy na wysokości Zielonej Bramy, a więc w ścisłym historycznym centrum Gdańska. Fotografia, która posłużyła do stworzenia tej instalacji, przedstawia kobiety czerpiące wodę ze studni w Somalii, gdzie PAH pomaga w zapewnieniu mieszkańcom stałego dostępu do wody.

W najbliższych dniach podobne instalacje pojawią się w innych punktach Gdańska.

Poza działaczami PAH w akcję „Bądź bliżej" włączyli się także studenci gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz przedstawiciele samorządu i Fundacji Gdańskiej. Montaż pierwszej instalacji wpisał się w gdańskie obchody przypadającego 20 czerwca Światowego Dnia Uchodźcy ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 r. Dzień ten upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA