Zuzanna Dąbrowska

Zuzanna Dąbrowska: Prezes drugiej świeżości

Prawica jeszcze nigdy nie była tak zjednoczona, jak w chwili głosowania listy sędziów wybranych do nowej KRS, na czym szczególnie zależało Zbigniewowi Ziobrze, i głosowania na drugą kadencję Adama Glapińskiego, na czym zależało prezesowi PiS.

Zuzanna Dąbrowska: Prezes NBP albo Izba Dyscyplinarna

Rządząca koalicja tak się już zakiwała, że nie wiadomo, kto ma piłkę, a kto się broni w polu bramkowym. O wyniku tego meczu zadecydują karne, bo dogrywki nie będzie.

Zuzanna Dąbrowska: Ambasador i policmajster

W Polsce, do której przyjechało ponad trzy miliony uchodźców uciekających przed wojną, nie można było się spodziewać wspólnego świętowania z Rosjanami Dnia Zwycięstwa.

Sondaż: Kto odpowiada za inflację? Przede wszystkim Glapiński i PiS

Prawie 60 proc. badanych uważa, że winę za rosnące raty kredytów ponosi prezes banku centralnego Adam Glapiński i obóz rządzący.

Zuzanna Dąbrowska: Niech premier kupi ten los na loterię

Władza nieśmiało zmienia ton wobec Unii. Premier nawet podobno wypełnił wniosek o pieniądze. Rządowi podoba się chyba chodzenie w glorii zbawców Ukrainy.

Leszek Miller: Putin kiedyś odejdzie, a Rosja zostanie sama

Aby Polska była całkowicie wolna od rosyjskich paliw, cała Unia musi podjąć decyzję o niezależności – mówi Leszek Miller, były premier, eurodeputowany delegacji Lewica dla Europy.

Zuzanna Dąbrowska: Ziobro kwiatów nie dostanie

Pokusa, by zepsuć humor liderom PiS, jest tak silna, że Donald Tusk pogodził się z wizją chwilowego wzmocnienia ministra sprawiedliwości.

Jan Maria Jackowski: Rozliczanie PiS nie będzie fikcją

W partii rządzącej dojrzewa przekonanie, że trzeba wypchnąć Solidarną Polskę – uważa Jan Maria Jackowski, senator niezależny.

Zuzanna Dąbrowska: Front Narodowy Zbigniewa Ziobry

Zdaniem ministra sprawiedliwości winnym kłopotów Polski z praworządnością jest prezydent Andrzej Duda, a wysokich cen energii – rząd. To sposób ministra na pozbycie się konkurencji.

Sondaż: Sukces prezydenta Dudy, prezes Kaczyński bardzo traci

Jedynym politykiem obozu władzy, którego zaangażowanie w związku z wojną zbiera więcej wskazań negatywnych niż pozytywnych, jest Jarosław Kaczyński.