Zuzanna Dąbrowska

Sondaż: Wyborcy PiS chcą, by opozycja startowała z osobnych list

Opinie na temat układu wyborczego, w którym powinna wystartować opozycja, są podzielone. Połowa wyborców opozycji chce jednej listy, ponad połowa zwolenników PiS – by każdy startował osobno.

Zuzanna Dąbrowska: Rozmowy chwilowo niekontrolowane

Pegasus już nie działa, ale nowe cyberszpiegowskie gadżety będą mogły operować w Polsce całkiem swobodnie.

Sondaż: Mobilizacja wyborców nie wystarcza PiS

Na wysokiej deklarowanej frekwencji wyborczej najwięcej zyskuje obóz władzy. Ale to opozycja może myśleć o większości mandatów w parlamencie.

Sondaż: 10 punktów proc. przewagi PiS nad Koalicją Obywatelską

Według najnowszego sondażu IBRiS badającego poparcie dla partii politycznych kolejne punkty procentowe zdobywają wszystkie partie oprócz Konfederacji. Jednak i to ugrupowanie pokonuje 5-proc. próg wyborczy.

Zuzanna Dąbrowska: Dworzec nie dla Rosjan

Reżim Putina winny jest zbrodni i okrutnej agresji na Ukrainę. Sprzeciw wobec tych działań nie jest w Rosji wielki. Ale jest. Rosjanie, którzy sami uciekli przed prześladowaniami, pomagają w Polsce uchodźcom z Ukrainy. To oni są nadzieją.

Zuzanna Dąbrowska: Jedna lista przed, a po wyborach co?

Lista może być jedna albo nie. Ale wezwania do jedności nie powinny zastępować rozmowy o tym, w jakim kraju będziemy żyć, jeśli wygra opozycja.

Zuzanna Dąbrowska: Prezes drugiej świeżości

Prawica jeszcze nigdy nie była tak zjednoczona, jak w chwili głosowania listy sędziów wybranych do nowej KRS, na czym szczególnie zależało Zbigniewowi Ziobrze, i głosowania na drugą kadencję Adama Glapińskiego, na czym zależało prezesowi PiS.

Zuzanna Dąbrowska: Prezes NBP albo Izba Dyscyplinarna

Rządząca koalicja tak się już zakiwała, że nie wiadomo, kto ma piłkę, a kto się broni w polu bramkowym. O wyniku tego meczu zadecydują karne, bo dogrywki nie będzie.

Zuzanna Dąbrowska: Ambasador i policmajster

W Polsce, do której przyjechało ponad trzy miliony uchodźców uciekających przed wojną, nie można było się spodziewać wspólnego świętowania z Rosjanami Dnia Zwycięstwa.

Sondaż: Kto odpowiada za inflację? Przede wszystkim Glapiński i PiS

Prawie 60 proc. badanych uważa, że winę za rosnące raty kredytów ponosi prezes banku centralnego Adam Glapiński i obóz rządzący.