Zuzanna Dąbrowska

Zuzanna Dąbrowska: Potrzebna recepta na „dzień po”

Ambicje liderów opozycji i ich marzenia o odsunięciu PiS od władzy – są zrozumiałe. Ale najpierw trzeba się zająć ambicjami i marzeniami wyborców.

Sondaż: Polacy niezdecydowani, jak opozycja powinna głosować nad ustawą o SN

Respondenci są podzieleni w ocenie postawy opozycji w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o SN. Ponad jedna czwarta nie ma zdania.

Gabriela Morawska-Stanecka: Mogę ten stolik wywrócić?

Opinia Komisji Weneckiej to drogowskaz dla UE – mówi Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałkini Senatu.

Zuzanna Dąbrowska: Harcownik Radosław Sikorski

Każda partia posługuje się zagończykami. Niegdyś wzorcowym był poseł Eugeniusz Kłopotek z PSL, który zawsze mówił to, co partia powiedzieć chciała, ale jej nie wypadało. Podobna rolę w SLD spełniał Piotr Gadzinowski.

Zuzanna Dąbrowska: Tusk musi, Trzaskowski może

Prezydent Warszawy bardziej podoba się wyborcom jako kandydat na premiera niż lider PO. Zanim jednak misja tworzenia rządu zostanie powierzona opozycji, trzeba najpierw wygrać wybory parlamentarne. A tę misję do wykonania ma Tusk.

Grzegorz Schetyna: Opozycja powinna powołać komitet sterujący

Sytuacja bardzo by się zmieniła, gdyby Komisja Wenecka wydała negatywną opinię o projekcie nowelizacji ustawy o SN – mówi Grzegorz Schetyna, poseł PO, były szef tej partii, wicepremier i minister.

Zuzanna Dąbrowska: Ustawa o SN. Zwrot akcji oczekiwany

Decyzja Senatu o zwróceniu się do Komisji Weneckiej o opinię w sprawie nowelizacji ustawy o SN może mieć potężne skutki i wywrócić całą układankę obozu władzy.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. Senat poprosił o opinię Komisję Wenecką

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, przewodniczący senackiej Komisji Ustawodawczej, senator Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do Komisji Weneckiej o opinię w sprawie projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. To reakcja na list 13 organizacji prawniczych zrzeszonych w Komitecie Obrony Sprawiedliwości.

Senator Wojciech Konieczny: Opozycja po raz kolejny wykazała się brakiem konsolidacji

Obóz władzy nie umie się dogadać, ale utrzymuje kurs ustalony przez liderów – mówi Wojciech Konieczny, senator PPS.

PiS wciąż w kontrze do KE. PO z „klątwą OFE”?

„Dzisiejsze przesilenie w obozie władzy, jak i w szeregach opozycji nie oznacza zwycięstwa jednych lub drugich jesienią. Jeszcze trwa próba sił liderów w każdym z obozów, zabawa głowami wyborców. PiS walczy z Komisją Europejską i odpiera ataki Solidarnej Polski. Platforma Obywatelska zadziwia swój twardy elektorat, jakby zapomniała, ile politycznie kosztowała ją likwidacja OFE” – mówi Zuzanna Dąbrowska w rozmowie z Cezarym Szymankiem.