Zuzanna Dąbrowska

Zuzanna Dąbrowska: Towarzysz podróży z przypadku

W polityce można lawirować, skręcać w lewo i prawo. Ale trudno jest przetrwać, sprzedając, jak Paweł Kukiz, pojedyncze pomysły, gdy inni operują całym uniwersum.

Dariusz Wieczorek: PiS usiłuje się ratować piarowymi projektami

Za wysokie ceny energii odpowiada tylko rząd – mówi Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy.

Sondaż: 82 proc. Polaków obawia się, że UE potraktuje Polskę jak Węgry

Zdecydowana większość badanych przez IBRiS obawia się, że Unia Europejska może zmniejszyć fundusze wypłacane Polsce.

Harvard szuka w Polsce studentów MBA

Harvard Business School dokłada wszelkich starań, aby studia MBA były przystępne cenowo dla studentów ze wszystkich środowisk. Wielu może liczyć na stypendia – mówi Chad Losee, dyrektor zarządzający ds. przyjęć na MBA i pomocy finansowej w Harvard Business School.

Zuzanna Dąbrowska: Najpierw Dworczyk, potem premier?

Z obozu władzy dochodzą coraz głośniejsze odgłosy burzy. Tym razem, po informacjach o ostrym konflikcie między premierem Mateuszem Morawickim a wicepremierem Jackiem Sasinem, słychać doniesienia o możliwej dymisji szefa KPRM Michała Dworczyka. Czy to znak nadchodzącego przesilenia w PiS?

Sondaż: Nikt już raczej nie myśli o jednej liście opozycji. Co innego o wspólnym rządzie

Respondenci wierzą bardziej we wspólny rząd opozycji po wyborach niż w perspektywę jednej wspólnej listy ugrupowań anty-PiS.

Sondaż IBRiS: Odbicie PiS. Partia Kaczyńskiego powiększyła przewagę nad KO

Niemal co trzeci ankietowany w sondażu, przeprowadzonym przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, zadeklarował poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Ponownie ponad progiem wyborczym znalazła się Konfederacja.

Aleksander Kwaśniewski: Możemy powtórzyć spotkanie liderów opozycji

Liderzy opozycji muszą być bardziej rozpoznawalni i wiązani z ideami, które interesują ludzi. To nie jest tylko sprawa samego programu, ale też jego wiarygodności – mówi Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Zuzanna Dąbrowska: Przełomy wymagają determinacji

Spotkanie liderów opozycji to ważny element budowania strategii przed wyborami. Nie pomoże on jednak w rozstrzygnięciu najważniejszych dylematów. Do tego potrzeba politycznej determinacji wykraczającej ponad zwykłą kampanię wyborczą.

Zuzanna Dąbrowska: Władza w szponach marzeń

Niech każdy robi to, na czym się zna. Rząd, który ma kłopoty z obsługą poczty elektronicznej, nie zastąpi cyfrowych gigantów na rynku internetowych komunikatorów.