Zuzanna Dąbrowska

Zuzanna Dąbrowska: Pełzająca rekonstrukcja

Nie wiadomo, jak teraz koalicja miałaby się nazywać. Zjednoczona Prawica nie brzmi właściwie, a z kolei wymienianie jednym tchem „PiS, Solidarna Polska i Republikanie" nie może się przyjąć. Zostaje więc PiS – krócej i precyzyjniej.

Sondaż: Polacy chcą się dogadać z Unią Europejską

Coraz ostrzejszy kurs rządu wobec Unii Europejskiej podoba się tylko najtwardszemu elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości – wynika z badania IBRiS.

Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”: Poparcie wzrosło wszystkim, tylko nie Konfederacji i PSL

Najnowszy sondaż preferencji partyjnych wskazuje, że wraz z zaostrzaniem się konfliktów politycznych rośnie mobilizacja wyborców.

Zuzanna Dąbrowska: Przychodzi Dulska do lekarza

Oficjalnie publiczna ochrona zdrowia istnieje, a nieoficjalnie, jak dzieje się coś wymagającego pilnej interwencji specjalisty – biegniemy do prywatnej placówki. Ale i tam jest już taki tłok, że brakuje terminów.

Zuzanna Dąbrowska: Zaklinana kobra patrzyła w inną stronę

Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej debaty w PE kilkakrotnie proszony był o to, „by już zakończył". I chodziło nie tylko o jego wystąpienie, które trwało zbyt długo.

Diagnostyka w raku to podstawa

Objawy raka płuca są niespecyficzne – mówi prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, pulmonolożka.

Zuzanna Dąbrowska: Ktoś kiedyś znajdzie szczątki

Może uda się oficerom służb uniknąć odpowiedzialności karnej za śmierć ludzi na granicy, a może nie. Ale moralnie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

Gdzie naprawdę są Afgańczycy z Usnarza? Słowo przeciw słowu

Siedzą otoczeni podwójnym płotem, od polskiej strony zajmującym całą długość tego miejsca. Od białoruskiej ogrodzenie rozciąga się z dwóch stron, a w otwartym odcinku stoi szpaler tamtejszych funkcjonariuszy.

Zuzanna Dąbrowska: KOR poddano reasumpcji po 45 latach

Poprawki Marka Suskiego do rocznicowej uchwały na 45-lecie utworzenia Komitetu Obrony Robotników uzupełniono poprawką Konfederacji. Absurd się dopełnił.

Zuzanna Dąbrowska: O czym pomyśli prezes, jak odejdzie

Całe burzliwe polityczne życie Jarosława Kaczyńskiego nauczyło go jednego: jeśli nie ma się pełni władzy w ręku, to szybko można ją stracić.