fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chrześcijański Kongres Społeczny: Rząd zawiódł nadzieje

W kongresie wezmą udział m.in. politycy Kazimierz Michał Ujazdowski i Marek Jurek
Fotorzepa, Rafał Guz
Obecny rząd zawiódł nadzieje, jakie pokładał w nim wyborca katolicki i republikański – twierdzą organizatorzy IV Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego.

Czwarta edycja kongresu odbędzie się pod hasłem przewodnim „Wolny naród". „Chociaż Chrześcijański Kongres nie jest siłą polityczną, to jednak po raz kolejny gromadzimy się na nim jako katolicy zaangażowani w sprawy publiczne" – zapowiadają organizatorzy.

W programie znalazły się debaty: „Jakiej konstytucji Polsce potrzeba" oraz „Szacunek i wspólnota: odbudowa solidarności narodowej". Głos zabiorą m.in.: Marek Jurek – poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, Kazimierz Michał Ujazdowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, Marian Piłka, były poseł, dr Paweł Milcarek z kwartalnika „Christianitas", Tomasz Krzyżak z „Rzeczpospolitej, dr Bawer Aondo-Akaa, teolog i polityk Prawicy Rzeczpospolitej, oraz Aleksander Stralcov-Karwacki z Białorusi. Uczestnicy planują rozmawiać o dobru wspólnym, ale też zastanowią się nad przyszłymi formami reprezentacji politycznej opinii katolickiej w Polsce.

„Obecny rząd zawiódł większość nadziei, jakie pokładał w nim wyborca katolicki i republikański – odrzucono projekt ustawy chroniącej życia, nie podjęto tematu jednomandatowych okręgów wyborczych, zrobiono bałagan w instytucjach, czego przykładem jest choćby dzisiejszy stan Trybunału Konstytucyjnego" – tłumaczą organizatorzy.

Dotychczas Kongres zajął stanowiska m.in. w sprawach ochrony życia i aktu intronizacyjnego, krytycznie recenzował też działania obecnego rządu w sprawie cywilizacji życia i deklarowanego reprezentowania opinii katolickiej w Sejmie.

Kongres odbędzie się 17 czerwca (sobota) w warszawskim Tower Service.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA