fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

W hołdzie dla Magdaleny Żuk

Hotel The Three Corners Equinox Beach Resort. Foto: Marc Ryckaert (MJJR) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Wikimedia
W samo południe internauci chcą zapalić znicze pod ambasadą Egiptu w Warszawie jako znak pamięci o tragicznie zmarłej 27-letniej Polce.

- Nie dajmy zapomnieć o ś.p. Magdzie Żuk, wyjdźmy na ulice Warszawy i pokażmy, że nie ma w nas zgody na to, co spotkało Magdę – napisali organizatorzy wydarzenia „Zapalmy Znicz Dla Magdy Żuk Pod Hasłem Nigdy Więcej".

Zapraszają, by przyjść w południe pod budynek Ambasady Egiptu na ul. Alzacką 18 w Warszawie i zapalić znicz w hołdzie dla Magdaleny Żuk.

- Pokażmy, że nasze działania w sieci mają przełożenie na świat rzeczywisty, że te tysiące postów to realny głos wszystkich obywateli. Wesprzyjmy w ten sposób bliskich Magdy i zaprotestujmy przeciw przemocy wobec kobiet. Nie dajmy wygrać kłamstwu! – podkreślają pomysłodawcy spotkania.

Podkreślają, że akcja ma charakter pokojowy. Proszą by uszanować czas żałoby i nie zamieniać spotkania w politykę.

Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała do egipskiego kurortu Marsa-Alam na wycieczkę. Początkowo planowała, że tam poleci ze swoim chłopakiem, ale nie miał on ważnego paszportu.

Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie i w porozumieniu z touroperatorem zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

Najpierw przewieziono ją do szpitala, ale odmówiła badań. Rezydent odwiózł ją na lotnisko. Nie została jednak wpuszczona do samolotu - z powodu stanu, w jakim się znajdowała.

Nie przyjęto jej również do hotelu. Dziewczyna ponownie trafiła do szpitala. Miała wyskoczyć z okna. Zmarła na skutek odniesionych obrażeń 30 kwietnia zmarła. Sprawę jej śmierci bada zarówno egipska, jak i polska prokuratura.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA