fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Singapur wydał zgodę na sprzedaż mięsa "wyhodowanego" w laboratorium

stock.adobe.com
Singapur wydał zgodę amerykańskiemu start-upowi Eat Just na sprzedaż na tamtejszym rynku wyprodukowanego w warunkach laboratoryjnych mięsa drobiowego. Firma podkreśla, że jest to pierwszy przypadek na świecie wydania zgody na sprzedaż mięsa, którego nie uzyskano w wyniku zabicia zwierzęcia.

Tzw. czyste mięso (ang. clean meat) powstaje w warunkach laboratoryjnych z komórek pobranych z mięśni zwierzęcia. Koszt pozyskania mięsa w ten sposób na razie jest bardzo wysoki.

"Pierwsza na świecie zgoda regulatora na prawdziwe, wysokiej jakości mięso powstające bezpośrednio z komórek zwierzęcych, przeznaczone do bezpiecznej konsumpcji przez ludzi toruje drogę do rozpoczęcia sprzedaży na niewielką skalę w Singapurze" - głosi komunikat firmy Eat Just.

Firma Eat Just poinformowała, że jej mięso będzie sprzedawane w Singapurze postaci nuggetsów. Wcześniej cenę jednego takiego nuggetsa szacowano na ok. 50 dolarów.

Współzałożyciel Eat Just Josh Tetrick podkreśla jednak, że firmie udało się obniżyć koszty produkcji i mięso będzie sprzedawane w cenie podobnej do wysokiej jakości mięsa z kurczaka, kiedy trafi do menu restauracji w Singapurze "w bardzo krótkim czasie". Tetrick nie podał jednak jaki będzie wówczas koszt mięsa wyprodukowanego przez jego firmę.

Firma Eat Just zamierza zacząć osiągać zysk ze swojej działalności pod koniec 2021 roku - podkreślił jednocześnie Tetrick.

Na całym świecie ponad dwadzieścia firm prowadzi prace nad hodowaniem w laboratoriach mięsa ryb, mięsa wołowego i mięsa drobiowego.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA