fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy: Głuszec im groził, więc go zabili. Zostali pobici

stock.adobe.com
W niemieckim Szwarcwaldzie dwaj młodzi mężczyźni zabili butelką zagrożonego wyginięciem głuszca, po czym zostali pobici i zatrzymani przez grupę świadków swego czynu. Zajście wyjaśnia policja.

Dwóch wracających z imprezy młodych mężczyzn miało w sobotnie popołudnie zabić głuszca butelką. Do incydentu doszło w Szwarcwaldzie na południu Niemiec.

Jak podała policja z miejscowości Titisee-Neustadt, w chwili popełnienia czynu domniemani sprawcy byli nietrzeźwi. Mężczyźni - 20- i 22-latek - powiedzieli policji, że wcześniej głuszec im groził, a oni jedynie się bronili.

Innego zdania byli świadkowie zdarzenia. Rozwścieczeni, rzucili się na podejrzanych o zabicie ptaka, pobili ich, oblali piwem i zatrzymali do przyjazdu policji. Funkcjonariusze badają sprawę, zajmując się m.in. wątkiem spowodowania uszkodzeń ciała.

Głuszec zwyczajny to największy ptak grzebiący Europy. Samiec osiąga długość ok. 100 cm i rozpiętość skrzydeł ok. 135 cm. Głuszce lubią rozległe, stare bory o gęstym podszyciu. Unikają siedzib ludzkich. W Szwarcwaldzie realizowany jest program stabilizujący populację głuszców. W Polsce ptaki te objęte są ścisłą ochroną, w ciągu kilku dekad ich populacja w naszym kraju drastycznie zmalała i wynosi ok. 550-750 sztuk.

Źródło: rp.pl / DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA