Społeczeństwo

Sondaż: Komu przeszkadzają nagie torsy w mieście

materiały Urzędu Miasta Sopot
Czy Polakom przeszkadza widok mężczyzn w centrum miasta bez koszulek? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

W Sopocie rusza akcja wymierzona w turystów, którzy latem w plażowych strojach, bez spodni lub koszulek, pojawiają się na ulicach miasta i w ogródkach gastronomicznych.

Największa grupa respondentów, czyli blisko połowa (49 proc.), przyznaje, że przeszkadza im widok mężczyzn w centrum miasta bez koszulek. 38 proc. badanych nie widzi w tym nic zdrożnego. 13 proc. ankietowanych nie umiała zająć w tej sprawie jednoznacznego stanowiska.

- Częściej to kobiety są przeciwne mężczyznom chodzącym bez koszulki w mieście (51 proc. vs 47 proc. mężczyzn). Tego zdania są też częściej osoby w wieku 35-49 lat (53 proc.), o wykształceniu wyższym (55 proc.), dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (57 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (60 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Także Rosjanie nie tolerują negliżu w miejscach publicznych. Do takich wniosków doszli eksperci Centrum Analitycznego Jurija Lewady, którzy badali, co najbardziej drażni obywateli federacji. Na pierwszym miejscu znalazło się paradowanie w strojach plażowych po mieście.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL