Paweł Szaniawski

Larry Flynt: Polityka i porno są sobie bliskie

To nie ja wybrałem rolę wojownika o wolność słowa, tylko się broniłem - mówi serwisowi rp.pl Larry Flynt, założyciel magazynu „Hustler” i szef wydawnictwa Larry Flynt Publications.

Zrównoważony rozwój to cel dla współczesnych metropolii

Największym wyzwaniem jest dzisiaj nieustanne zbliżanie ludzi o rozbieżnych poglądach politycznych i poszukiwanie wspólnej płaszczyzny dla ruchów miejskich, tak by wszyscy razem współdziałali w interesie obywateli – mówi Michael Müller, burmistrz Berlina.

Miasta muszą być motorem postępu

W ciągu ostatnich lat zauważyłem, że miasta, które są wysoce innowacyjne i otwarte na transformację są również bardzo zaangażowane w sprawy europejskie i światowe – mówi Peter Kurz, burmistrz Mannheim.

Największe błędy ludzkości

Gdy piszesz książkę o błędach i porażkach, lęk przed tym, że sam się pomylisz, staje się naprawdę obezwładniający – mówi Tom Phillips, autor książki „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko".

Psowilki krążą po Europie. Zagrażają głównie… wilkom

Coraz częstsze krzyżowanie się psów z wilkami może doprowadzić do zniknięcia tych ostatnich z naszego kontynentu – alarmują naukowcy.

Sondaż: Czy należy wprowadzić kaucję za plastikowe butelki?

Czy Polacy popierają wprowadzenie kaucji (w wysokości 10 groszy) za plastikową butelkę? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Sondaż: Czy związki Kościoła i władzy są w Polsce zbyt ścisłe

Związki Kościoła i władzy są w Polsce zbyt ścisłe czy zbyt luźne? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Sondaż: Czy wprowadzać dodatek dla dorosłych niepełnosprawnych

Czy wprowadzenie stałego dodatku w wysokości 500 zł miesięcznie dla niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia całkowicie niezdolnych do samodzielności to właściwe rozwiązanie? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Szef Spotlight Walter V. Robinson: Kler sam się nie rozliczy

Skoro Sekielscy zapowiedzieli kolejny film o pedofilii duchownych, mogliby pójść tropem bezczynności policji i prokuratury w takich sprawach - mówi Walter V. Robinson, redaktor „Boston Globe”, szef słynnego zespołu dziennikarzy śledczych Spotlight, który ujawnił wielki pedofilski skandal w bostońskiej archidiecezji.

Kiedy Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń

Lekarze, którzy elektrowstrząsami "leczyli" homoseksualność, powinni wzorem prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza przeprosić swoich pacjentów i pacjentki – mówi serwisowi rp.pl A. Chaber, prezes Kampanii Przeciw Homofobii.