fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kostrzyn spytał mieszkańców, czy chcą Woodstocku. Chcą

Fotorzepa/ Dariusz Gorajski
77,7 proc. mieszkańców Kostrzyna nad Odrą popiera dalszą organizację Przystanku Woodstock w tym mieście - wynika z sondażu przeprowadzonego przez tamtejszy Urząd Miasta.

Wyniki badania przedstawił w czwartek na konferencji Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna. Według przeprowadzonej telefonicznie ankiety na próbie 600 dorosłych mieszkańców miasta, za dalszą organizację Przystanku Woodstock w przygranicznym mieście opowiada się 77,7 proc. badanych.  Przeciwnego zdania było 12,1 proc. mieszkańców, a 10 proc. nie miało zdania.

Jeszcze więcej, bo 81,5 proc. mieszkańców uważa, że festiwal jest dobrą promocją dla miasta na arenie ogólnopolskiej. Odwrotną opinię miało 8,5 proc. respondentów.

Wśród przedsiębiorców pozytywną opinię o Przystanku ma aż 96 proc. badanych.

Jak podkreślał burmistrz, to mieszkańcy są prawdziwą władzą w mieście, dlatego badanie było bardzo ważne dla urzędników. Dodał, że kostrzynianie z chęcią przyjęliby również inną imprezę masową o charakterze ogólnopolskim.

- Przystanek Woodstock będzie odbywał się w Kostrzynie nad Odrą tak długo, jak organizator będzie chciał organizować festiwal właśnie u nas. Ponadto zależeć to też będzie od tego, jak długo będziemy spełniali oczekiwania organizatora, a także jak długo mieszkańcy Kostrzyna będą tego chcieli – podkreślał burmistrz Kunt.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą w 2004 roku. W międzyczasie impreza mocno się rozrosła - początkowo teren imprezy obejmował 70 hektarów, teraz zajmuje powierzchnię prawie 300 hektarów.

Telefoniczna ankieta ws. Woodstocku została przeprowadzona przez Grupę BST z Katowic w styczniu 2018 r. na próbie 600 dorosłych mieszkańców Kostrzyna nad Odrą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA