fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Amerykański pastor: Katolicyzm? Pogańska religia

Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Dr Robert Jeffress, pastor z Południowej Konwencji Baptystów, który nazwał katolicyzm "pogańską religią podobną do sekty", a fakt, iż katolicyzm ma ponad miliard wyznawców tłumaczył efektem "geniuszu Szatana", doczekał się pochwały od prezydenta USA Donalda Trumpa za swoją najnowszą książkę.

"Świetna książka - 'Miejsce zwane Niebem' autorstwa dr. Roberta Jeffressa. Wspaniały człowiek!" - napisał na Twitterze Trump. Jeffress znany jest z poparcia udzielanego obecnemu prezydentowi USA. 

Amerykański "Newsweek" przypomina jednak, że w 2011 roku Jeffress tłumaczył, iż katolicyzm jest kultem pogańskim i wiązał go z religią wywodzącą się z Babilonu, która "zainfekowała Kościół" chrześcijański w pierwszych latach jego istnienia.

Jeffress mówił też, że katolicyzm powstał w wyniku działań Szatana, który "ukradł symbole prawdziwego biblijnego chrześcijaństwa po to, aby ludzie stracili szansę na życie wieczne".

Trump pochwalił książkę pastora na godzinę przed tym, jak duchowny pojawił się w telewizyjnym programie "Lou Dobbs Tonight", gdzie bronił prezydenta przed zarzutami o sposób, w jaki potraktował wdowę po poległym żołnierzu (Trump miał jej powiedzieć, że jej mąż "wiedział na co się pisał" wstępując do armii).

Zdaniem Jeffressa słowa Trumpa były "absolutnie stosowne", a demokratyczną kongresman Frederikę Wilson, która nagłośniła całą sprawę nazwał "stukniętą kowbojką", która dba tylko o swój interes.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA