fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Solidarna Polska

Jaki: Poparcie dla Funduszu Odbudowy? Nie ma możliwości

Patryk Jaki
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Cały czas czuję się dobrze w obozie Zjednoczonej Prawicy, dalej więcej nas łączy niż dzieli, ale są między nami różnicę - mówił w TVN24 europoseł PiS, polityk Solidarnej Polski, Patryk Jaki.

- Jest bardzo dużo rzeczy, które nas łączą. Gdyby porównać nasze rządy z rządami poprzedników trzeba zobaczyć, że wszystko idzie w dobrym kierunku, wiele rzeczy nam się udaje. Są jednak różnice między nami a PiS-em czy Porozumieniem w prowadzeniu asertywnej polityki zagranicznej - mówił Jaki.

- Spór grudniowy dotyczył kwestii fundamentalnej - tego, że UE staje się państwem Stanami Zjednoczonymi Europy - kontynuował europoseł pytany o sprzeciw Solidarnej Polski wobec zgody polskiego rządu na budżet UE i Funduszu Odbudowy.

- Ja uważam, że jeśli taka konstrukcja się dokona, Polska będzie w tej konstrukcji (Stanach Zjednoczonych Europy - red.) państwem drugiej kategorii - podkreślił europoseł.

Dlaczego PiS nie widzi tego zagrożenia? - Może mają większą wiarę w to co opowiadają liderzy UE, elity europejskie i biurokraci. Ja jestem do tego sceptyczny - stwierdził Jaki dodając, że rozporządzenie wiążące wypłatę środków unijnych z kwestiami praworządności jest "zmianą większą niż zmiana traktatu nicejskiego na traktat lizboński".

- Moim zdaniem nie ma takiej możliwości - tak Jaki odpowiedział na pytanie co musiałoby się stać, aby Solidarna Polska poparła ratyfikację Funduszu Odbudowy.

- To jest uwspólnotowienie długu - dodał Jaki podkreślając, że gdyby PiS postawił kwestię na ostrzu noża uzależniając pozostanie w koalicji przez Solidarną Polskę od poparcia Funduszu Odbudowy wówczas "dla Solidarnej Polski nie byłoby miejsca w koalicji".

A czy, zdaniem Solidarnej Polski, Mateusz Morawiecki powinien pozostać premierem? - To jest decyzja największego koalicjanta, my ją szanujemy - odparł Jaki.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA