fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Przez Polskę biegł szlak transportu "pigułek gwałtu". Akcja CBŚP

CBŚP
Policjanci z CBŚP zlikwidowali kanał przesyłowy substancji psychoaktywnej GBL, zwanej potocznie "pigułką gwałtu". Przejęto 1,2 tony narkotyku i zatrzymano podejrzane w tej sprawie osoby.

Przejęta ilość substancji mogła służyć do wytworzenia prawie 2,5 miliona działek. Jak informuje CBŚP, podejrzane osoby mogły brać udział w transporcie ok. 335 ton narkotyku. Jego wartość to ponad 21 mln euro.

GBL to narkotyk, który ma m.in. działanie wywołujące stany śpiączkowe, krótkotrwałą amnezję i utratę świadomości. Jego przedawkowanie lub połączenie z alkoholem może grozić nawet śmiercią.

Policjanci ustalili, że GBL jest przesyłany z Chin na Litwę. Stamtąd trafiał do Polski, a następnie do państw Europy Zachodniej. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że w sprawię zamieszani są obywateli Litwy, Polski i Holandii. 

Substancja była wysyłana za pośrednictwem firm kurierskich. W akcji uczestniczył także funkcjonariusz KAS z psem wyszkolonym do wykrywania substancji odurzających.

Policjanci CBŚP zatrzymali dwie osoby, a dwie kolejne stawiły się do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, gdzie przedstawiono im łącznie 20 zarzutów z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA