fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Nieoficjalnie: Gen. Jarosław Szymczyk komendantem głównym policji

policja.pl
Nadinspektor Jarosław Szymczyk będzie nowym komendantem głównym policji - informuje tvn24.pl.

TVN24.pl informuje, że nadinspektor Szymczyk jeszcze dziś ma być wprowadzony do KGP przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Nadinsp. Szymczyk zastąpi na stanowisku szefa KGP Zbigniewa Maja, który podał się do dymisji po ujawnieniu, że w jego sprawie prowadzone są przez CBA i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji śledztwa. Od 11 lutego, gdy Maj podał się do dymisji, stanowisko komendanta głównego pozostawało nieobsadzone.

Szymczyk służbę w Policji zaczął w 1990 roku w komendzie rejonowej w Gliwicach. W 2001 został komendantem jednego z komisariatów w tym mieście. Od 2005 do 2006 sprawował funkcję zastępcy gliwickiego komendanta miejskiego, natomiast w latach 2006–2007 był komendantem miejskim Policji w Gliwicach.

We wrześniu 2007 r. został podkarpackim komendantem wojewódzkim Policji w Rzeszowie, natomiast w kwietniu 2008 r. – zastępcą komendanta wojewódzkiego w Katowicach (od 2011 r. jako pierwszy zastępca). W lutym 2012 r. powołany został na stanowisko świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach[2]. W 2014 mianowany na stopień nadinspektora. W lutym 2015 r. objął funkcję śląskiego komendanta wojewódzkiego Policji.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak potwierdził, że o godz. 10:30 zostanie powołany nowy Komendant Główny Policji. Jak mówił, kandydatura została uzgodniona z szefową rządu. Dopytywany w TVP Info, minister Błaszczak nie chciał zdradzić, czy będzie to Jarosław Szymczyk.

Źródło: TVN24/ PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA