Puchar Świata: Polscy siatkarze wygrali z Rosją

Polscy siatkarze wygrali z Rosją 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22) w meczu Pucharu Świata - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 09.10.2019 10:43 Publikacja: 09.10.2019 10:30

To piąty tryumf Polski w szóstym meczu Pucharu Świata - podkreśla Onet.

Do meczu z Rosjanami Polska przystąpiła w składzie z największymi gwiazdami - Bartoszem Kurkiem, Wilfredo Leonem oraz Michałem Kubiakiem.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla Polaków - w końcówce pierwszego seta Rosjanie zdołali uciec Biało-Czerwonym i wygrali 27:25.

Drugi set to już koncert Biało-Czerwonych, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet dziewięcioma punktami. Ostatecznie wygrali 25:21.

Kolejne dwa sety Polacy również wygrali - mimo iż w grze zdarzały im się przestoje. Ostatecznie reprezentacja Polski pokonała Rosję 3:1 w setach.

W rozgrywkach Pucharu Świata Polacy dotychczas przegrali tylko raz - z USA. W kolejnym meczu zagrają z Egiptem.

W tabeli Polacy zajmują drugie miejsce. Prowadzi Brazylia, która ma o trzy punkty więcej.

2 / 3
Siatkówka
Świderski: Zdominowaliśmy europejskie rozgrywki w siatkówce
Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów