KRS coraz trudniej się dogadać we własnym gronie

Część Rady chciała w piątek oficjalnie zabrać głos w sprawach najgorętszych dla środowiska. Projekt uchwały wywołał ogromne emocje.

Aktualizacja: 24.02.2020 11:48 Publikacja: 23.02.2020 21:29

Obecna Krajowa Rada Sądownictwa obraduje pod przewodnictwem Leszka Mazura

Obecna Krajowa Rada Sądownictwa obraduje pod przewodnictwem Leszka Mazura

Foto: KFP

Krajowa Rada Sądownictwa w piątek zakończyła swoje lutowe posiedzenie. Obok rozstrzygnięcia kilkunastu konkursów na wakaty w sądach Rada postanowiła zabrać głos w najgłośniejszych ostatnio sprawach środowiska. Powołano zespół, który przygotował projekt stanowiska. W jego skład weszli sędziowie: Teresa Kurcyusz-Furmanik, Jędrzej Kondek oraz senator Bogdan Zdrojewski. W projekcie uchwały napisano o sytuacji, która miała miejsce ostatnio przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie. Oskarżony nie chciał odpowiadać przed sądem, w składzie którego zasiadał sędzia powołany na urząd przez Radę Państwa. W projekcie mowa jest także mowa o sytuacji w Rybniku, kiedy to oskarżony niezadowolony z orzeczenia pobił sędzię wydającą wyrok w jego sprawie. Członkowie Rady napisali też o konsekwencjach styczniowej uchwały trzech połączonych izb Sądu Najwyższego i dalszej radykalizacji zachowań sędziów w związku z jej treścią. Ostatnim punktem była reakcja na zachowanie prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego i choć jego nazwisko nie padło, to Rada zaapelowała o umiar w wyrażaniu opinii niezbędny dla profesjonalistów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama