fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Terlecki: Będziemy chcieli uniknąć weta

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jeśli UE wycofa pomysły przeciwko Polsce i Węgrom, będziemy chcieli uniknąć weta, o ile będzie to możliwe - stwierdził po spotkaniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Spotkanie Rady Koalicji odbyło się wczoraj późnym popołudniem. Uczestniczyli w nim premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef Porozumienia, szef Porozumienia Jarosław Gowin i Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz Sebastian Kaleta i Janusz Kowalski z SP.

Tematem rozmów była sprawa weta dla unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz walka z koronawirusem.

Po spotkaniu z dziennikarzami rozmawiał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Zapowiedział, że rządzący będą chcieli uniknąć weta, jeśli będzie to możliwe - to znaczy o ile "zostaną wycofane pomysły skierowane przeciwko Polsce i Węgrom".

Terlecki stwierdził, że koalicjanci zgodzili się co do tego, że obrona suwerenności politycznej i ekonomicznej jest istotna, oraz że Unia Europejska nie może działać wbrew zapisom Traktatu, które sama ustanowiła.

Polityk pytany był o uchwałę, którą wczoraj przyjęła holenderska Izba Reprezentantów. Zobowiązuje ona rząd Marka Rutte do podjęcia kroków w celu postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości UE za łamanie praworządności.

Terlecki tłumaczył, że uchwała ta jest wynikiem toczącej się w Holandii kampanii wyborczej, "więc można się tam spodziewać różnych działań".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA