fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Piontkowski: Każdy, kto nie dostał szansy na dokończenie misji, ma prawo być rozżalony

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Mam nadzieję, że większość nauczycieli, rodziców i uczniów pozytywnie oceni ten czas, kiedy miałem zaszczyt być ministrem, że będą mnie pamiętali jako dobrego ministra - mówi w rozmowie z Interią ustępujący minister edukacji Dariusz Piontkowski.

W wywiadzie dla Interii Dariusz Piontkowski podsumował niespełna półtoraroczny okres kierowania resortem edukacji.

Za swój największy sukces uznał opanowanie sytuacji w szkolnictwie w czasie pandemii i wypracowanie systemu, który pozwala szkołom na wybranie zależnego od sytuacji sposobu nauczania.

Jest też zadowolony z uspokojenia nastrojów w oświacie po strajku nauczycieli i doprowadzenia do "kolejnej podwyżki wynagrodzeń nauczycieli we wrześniu tego roku o 6 proc.", mimo pandemii i coraz trudniejszej sytuacji budżetowej.

Piontkowski stwierdził, że nie ma żalu do Jarosława Kaczyńskiego o zmianę na stanowisku ministra edukacji. Uważa, że jest to decyzja polityczna, efekt połączenia resortów edukacji i nauki i szkolnictwa wyższego. Przyznaje jednak, że  każdy, "kto nie dostał szansy na dokończenie misji, ma prawo być rozżalony".

Swojemu następcy, Przemysławowi Czarnkowi, którego nominacja na stanowisko ministra edukacji wzbudziła wiele kontrowersji, poradził, by ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie zmieniał polską szkołę.

Piontkowski stwierdził, że Czarnek wydaje mu się politykiem racjonalnym, który będzie podejmował racjonalne decyzje.

Odchodzący minister edukacji uważa, że zostawia "stabilne i spokojne szkoły" oraz "atmosferę dialogu, który daje pole do rozmowy na temat przyszłości szkoły".

- Mam nadzieję, że większość nauczycieli, rodziców i uczniów pozytywnie oceni ten czas, kiedy miałem zaszczyt być ministrem, że będą mnie pamiętali jako dobrego ministra - mówi.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA