fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Morawiecki: Walka o praworządność jest bardzo ważna

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Apeluję do naszych adwersarzy politycznych w Polsce i za granicą, żebyśmy usiedli do stołu i przyjrzeli się rzeczywiście temu, co ktoś nazywa niepraworządnością - powiedział w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki komentował zakończony przed kilkoma dniami szczyt UE, na którym podjęte zostały decyzje dotyczące rozdziału funduszy na odbudowę gospodarki po pandemii koronawirusa.

Polska ma otrzymać na ten cel 124 mld euro w grantach, wraz z uprzywilejowanymi pożyczkami - 160.

Mateusz Morawiecki powtórzył, że jest to wielki sukces Polski, ale ocenił, ze inne kraje także osiągnęły swoje cele.

Na uwagę, że takie kraje jak Dania, Niemcy czy Austria, które dopłaciły do tego budżetu odbudowy muszą się czuć przegrane, Morawiecki stwierdził, że walka o jak największy budżet "to walka o spójność Europy" oraz o to, by jej rynek był "dużym, szczodrym, otwartym na międzynarodowy handel".

-  A więc tamte państwa również wygrały mimo że one dopłacają do tego budżetu - powiedział premier.

Morawiecki przyznał, że negocjacje były bardzo twarde, oparte na perswazjach, rozmowach i dyskusjach.

Pytany o stan praworządności w Polsce, stwierdził, że władze w tej kwestii "nie maja sobie nic do zarzucenia".

- Apeluję do naszych adwersarzy politycznych w Polsce i za granicą, żebyśmy usiedli do stołu i przyjrzeli się rzeczywiście temu, co ktoś nazywa niepraworządnością  - stwierdził.

Morawiecki mówił również, że "walka o praworządność jest bardzo ważna". Podkreślił jednak, że nie powinna ona być poddawana arbitralnym i często politycznym werdyktom różnych państw.

Premier wyraził nadzieję, że Parlament Europejski zagłosuje za przyjęciem porozumienia w takim kształcie, jaki zapadł na szczycie, i dodał, że liczy w tej kwestii także na polskich europarlamentarzystów z opozycji.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA