Rząd PiS

Szydło: Sondaże spadają? Dobrze się stało

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Sondaże są miarą, której trzeba się przyglądać, ale to nie może dyktować polityki. Dobrze się stało, że dla nas te sondaże teraz są niższe. To impuls do roboty - mówiła była premier Beata Szydło w Radiu Kraków.

Obecna wicepremier mówiła w Radiu Kraków, że przez dwa lata swoich rządów Prawo i Sprawiedliwość realizowało swoje obietnice z kampanii wyborczej - przedstawiane podczas niej zobowiązania są albo zakończone, albo w trakcie realizacji - zapewniła Szydło.

W tej sytuacji według Szydło potrzebny jest nowy impuls do działania. Tym impulsem mają być nowe projekty przedstawione podczas konwencji PiS w ostatni weekend.

Jak zapewniła, naczelnym celem PiS jest polityka prorodzinna i jej są podporządkowane kolejne plany partii rządzącej - mają to być wyprawki dla uczniów, pieniądze dla matek za urodzenie drugiego dziecka w ciągu 30 miesięcy czy minimalna emerytura dla kobiet, które z racji wychowywania dzieci nie podjęły pracy zarobkowej.

Mowa była również o zapowiedzianych przez prezesa PiS cięciach zarobków polityków. Jak powtórzyła po Jarosławie Kaczyńskim Beata Szydło, "do polityki nie idzie się dla pieniędzy", a z powodu "misji i służby", co szczególnie jest widoczne w przypadku samorządowców.

- Tam kontrola społeczna powoduje, że samorządowcy czują, że są obserwowani. Niestety są takie wypadki. Są takie przykłady z poprzednich lat. Marszałek województwa z PSL został zatrzymany. Była sprawa na Podkarpaciu. Były też inne afery za czasów PO - mówiła Szydło, zapewniając, że sytuacja w PiS jest jasna: - Nie ma tolerancji dla takich działań.

Komentując spadki PiS w sondażach była premier stwierdziła, że są one co prawda miarą, której należy się przyglądać, ale nie mogą one "dyktować polityki".

- Dobrze się stało, że dla nas te sondaże teraz są niższe. To impuls do roboty - stwierdziła Szydło. Oceniła, że wygraną w poprzednich wyborach zapewniły PiS-owi kontakty z ludźmi i należy do tego wrócić.  - Polityk jest mądry mądrością swoich wyborców - dodała była premier.

Źródło: Radio Kraków

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL