fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ukraińcy wypełniają lukę na rynku pracy

Adobe Stock
Ponad 14 proc. polskich firm sięgnie w najbliższych miesiącach po pracowników z Ukrainy, gdyż nie może znaleźć kandydatów na miejscu.

– W ciągu najbliższych dwóch lat polskie firmy zatrudnią dodatkowo nawet 1,4 mln Ukraińców – przewiduje Krzysztof Inglot, prezes spółki Personnel Sevice, która specjalizuje się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników ze Wschodu, głównie z Ukrainy. Jak wynika z jej ogłoszonego we wtorek raportu Barometr Imigracji Zarobkowej – I półrocze 2018, w najbliższych miesiącach po Ukraińców sięgnie ponad 14 proc. firm w Polsce. Przy czym wśród dużych przedsiębiorstw takie plany ma 29 proc. badanych.

To one też najczęściej (39 proc.) zatrudniają ukraińskich pracowników. Imigranci z Ukrainy najczęściej pracują w produkcji i w usługach – szybko rośnie ich udział w zatrudnieniu np. w hotelarstwie i gastronomii, zwłaszcza przy pracach sezonowych. Jak zresztą wynika z przeprowadzonego na potrzeby raportu badania ukraińskich pracowników (przeprowadzono je na Ukrainie), przyjazdy do Polski są typową migracją wahadłową. Dla trzech czwartych Ukraińców praca w Polsce – najcz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA