fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Firmy mają problem z zatrudnieniem nowych pracowników

AFP
Koronawirus utrudnił dostęp do obowiązkowych badań lekarskich a bez nich agencje zatrudnienia nie mogą wysyłać pracowników do firm, którym brakuje rąk do pracy.

- Jednym z największych problemów są teraz obowiązkowe badania lekarskie pracowników. W całym kraju wiele przychodni, zwłaszcza tych mniejszych, jest pozamykanych, brakuje lekarzy a bez badań ludzie nie mogą podjąć pracy – podkreśla Iwona Szmitkowska, prezes Work Service. Jak dodaje, sami pracownicy boją się też chodzić do przychodni. Problemy z obowiązkowymi badaniami utrudniają też przeniesienie obecnych pracowników tymczasowych do innych zadań- np. z produkcji do logistyki (co wymaga zaświadczenia lekarza medycyny pracy).

Jak zaznacza Tomasz Dudek, dyrektor zarządzający agencji zatrudnienia Otto Work Force Polska, trudności z dostępem do badań (także w prywatnych przychodniach) są też dodatkową barierą przy zatrudnieniu pracowników z zagranicy, których dopływ i tak został już mocno ograniczony.- Może przynajmniej przy prostych zajęciach np. na produkcji wprowadzić przejściową możliwość oświadczeń, w którym pracownik deklaruje, że nie ma przeciwwskazań do pracy i dać firmom czas na uzupełnienie badań- apeluje szef Otto Work Force Polska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA