Reklama
Rozwiń
Reklama

Popyt na pracowników wciąż bardzo silny

Mimo że zatrudnienie szybko zwiększa się już od kilku kwartałów, przedsiębiorstwa nie zaspokoiły jeszcze swojego apetytu. Może z wyjątkiem handlu.

Aktualizacja: 12.03.2018 20:14 Publikacja: 12.03.2018 20:00

Popyt na pracowników wciąż bardzo silny

Foto: Adobe Stock

Plany rekrutacyjne polskich pracodawców na II kwartał 2018 r. są zauważalnie optymistyczne – ocenia agencja rynku pracy ManpowerGroup w swoim co kwartalnym badaniu Barometr Perspektyw Zatrudniania, który zostanie opublikowany we wtorek.

Okazuje się, że nadchodzące trzy miesiące będą 20. kwartałem z rzędu, gdy pracodawcy będą zatrudniać. Co więcej, tzw. prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej wyniosła w badaniu +11 proc., czyli podobnie jak w I kwartale (o 1 pkt proc. więcej niż rok wcześniej). Ostatnio tak dobre wyniki w Barometrze odnotowano w 2010 r. (choć tylko przez chwilę).

Pozostało jeszcze 83% artykułu

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Rynek pracy
Rynek pracy USA zaskoczył. Po tych danych Fed może wstrzymać cięcia
Rynek pracy
AI zmienia rynek pracy. W Polsce wolniej niż na świecie
Rynek pracy
Prezes Randstad: Zetki nie są pierwszym pokoleniem, któremu trudno na rynku pracy
Rynek pracy
Coraz mniej etatów w przemyśle. Kto przegrywa na rynku pracy?
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama