fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja w czasie ćwiczeń wystrzeli rakiety Iskander

Start rakiety Iskander podczas ćwiczeń w 2017 roku w pobliżu Petersburga. Fot./flickr.com
Rakiety krótkiego zasięgu Iskander-M z Uralu, w czasie ćwiczeń Centr-2019 rozmieszczone w Kazachstanie, zostaną wykorzystane - w ramach ćwiczeń - do ataku na cel znajdujący się setki kilometrów dalej - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Jak czytamy w TASS zadaniem systemów rakietowych Iskander (oprócz rakiet w ich skład wchodzą mobilne wyrzutnie) są wykorzystywane do niszczenia niewielkich celów na tyłach przeciwnika. Zasięg rakiety 9M723 (Iskander, w nomenklaturze NATO SS-26 Stone) to ok. 500 km.  

"Załogi systemów Iskander przeprowadzą bojowy ostrzał celów znajdujących się na poligonie rakietowym Sary-Szagan, który będzie symulował obóz terrorystyczny" - czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu obrony. 

Cele mają być oddalone od strzelających o "kilkaset kilometrów".

Ponadto - jak informuje źródło TASS w rosyjskim resorcie obrony - w związku z ćwiczeniami Centr-2019 myśliwce Su-35 i MiG 31 z baz w Centralnym Okręgu Wojskowym, na czas ćwiczeń rozpoczęły dyżury bojowe.

Ponad 20 załóg MiG-ów 31 i Su-35 z trzech baz - w Permie, Krasnojarsku i Orenburgu, będzie pilnować przestrzeni powietrznej wyznaczonej im na czas ćwiczeń - informuje TASS powołując się na swoje źródło.

W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych Centr-2019 weźmie udział 128 tys. żołnierzy, ponad 20 tys. jednostek sprzętu, 600 samolotów i 15 okrętów wojennych. Zasadnicza część ćwiczeń rozpoczęła się 16 września i potrwa do 21 września.

W ćwiczeniach biorą udział żołnierze z Rosji, a także Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Chin, Pakistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu. Celem ćwiczeń jest koordynacja działań w walce z zagrożeniem ze strony organizacji terrorystycznych.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA