fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Drugi Kongres Prawników Polskich 1 czerwca w Poznaniu

Fotolia
Drugi Kongres Prawników Polskich odbędzie się 1 czerwca w Poznaniu, a dokładniej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizatorami wydarzenia są Krajowa Rada Radców Prawnych, Naczelna Rada Adwokacka oraz Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia".

- Tym razem proponujemy niezwykle potrzebne debaty, których istotą będzie obrona państwa prawa, obrona niezawisłości sędziowskiej, proobywatelskie zmiany w kpc oraz walka z mową nienawiści - zapowiada Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

- Nasze spotkanie będzie także doskonalą okazją do podsumowania dorobku Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej. Ciała, które powołaliśmy na I Kongresie. Wspólnie z koleżankami i kolegami adwokatami i sędziami pokażemy, że polscy prawnicy zawsze stoją po stronie obywateli, Konstytucji i praworządności. Pokażemy nie tylko jedność środowisk, ale nade wszystko nasz intelektualny potencjał. Potencjał, który wykorzystamy z pożytkiem dla dobra Polski - podkreśla Bobrowicz.

- Nasz Kongres będzie przykładem na to, że polscy prawnicy, pomimo różnych perspektyw, potrafią ze sobą konstruktywnie dyskutować i współpracować dla dobra kraju - zapowiada Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich"Iustitia".

Program kongresu został podzielony na trzy panele: Sądy i prokuratura w demokracji konstytucyjnej; W obronie obywatela – część 1. Prawo do sądu oraz niezależność prawników; W obronie obywatela – część 2; Przeciwdziałanie mowie nienawiści. Panele dyskusyjne poprzedzi sprawozdanie przewodniczącego Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej, prof. Wojciecha Popiołka.

Przypomnijmy, iż pierwszy Kongres Prawników Polskich odbył się w maju 2017 roku w Katowicach. Wzięło w nim udział 1,5 tys. przedstawicieli środowiska prawniczego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA