fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Francja: Policjant pobił demonstranta. Śledztwo prokuratury

AFP
Francuska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie policjanta, który pobił mężczyznę podczas demonstracji w Paryżu. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez innego uczestnika protestu.

Do pobicia doszło po zgłoszeniu kilku innych brutalnych interwencji funkcjonariuszy. Ludzie wyszli na ulice, aby protestować przeciwko reformie emerytalnej. Była to kontynuacja protestów "żółtych kamizelek", które rozpoczęły się w listopadzie 2018 roku.

Na nagraniu z soboty widać leżącego na ziemi mężczyznę. Jego głowa jest zakrwawiona, a przyciskający go do chodnika funkcjonariusz uderza go w twarz. 

Prokuratura w Paryżu podjęła decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie "umyślnej przemocy ze strony osoby zajmującej stanowisko organu publicznego".

Komendant policji poprosił wydział ds. porządku publicznego o raport w sprawie tego incydentu. Władze powiedziały, że podczas demonstracji zatrzymano 60 osób. 

Prezydent Emmanuel Macron ostrzegł w ubiegłym tygodniu, że "niedopuszczalne zachowanie" niektórych oficerów grozi podważeniem "wiarygodności i godności" policji. Jednocześnie potępił przemoc niektórych demonstrantów, którzy dopuszczali się rzucania kostką brukową w stronę funkcjonariuszy.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA