fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Australia: Foka pomogła w ujęciu przemytników narkotyków

Pixabay
Australijska policja udaremniła próbę przemytu narkotyków o rynkowej wartości miliarda dolarów australijskich. W złapaniu przemytników pomogła foka.

Międzynarodowe śledztwo w sprawie gangu narkotykowe ruszyło gwałtownie, gdy odkryto porzucony jacht u wybrzeży wyspy Stick Island w Australii Zachodniej. Próbowano ustalić, kto poruszał się jednostką.

- Społeczność rybacka z Geraldton odegrała kluczową rolę w wykryciu, utrzymywaliśmy z nimi stały kontakt - przekazała policja. - Te osoby pomogły chronić granice i jesteśmy im za to wdzięczni - dodali funkcjonariusze.

Gdy okolica była przeszukiwana przez samoloty, zauważono dwóch mężczyzn próbujących się ukryć w krzakach na pobliskiej wyspie Burton. 

51-letni Antione Dicenta i 34-letni Graham Palmer mieli próbować schować wśród wodorostów ponad tonę kokainy i ecstasy. Australijskie media podają, że wartość rynkowa narkotyków to około 1 mln dolarów australijskich.

Gdy policja przybyła na wyspę, Dicenta i Palmer próbowali uciec. Na ich drodze stanęła ogromna foka. - Obudzili ją. Mieli wybór: albo przejść obok, albo dać się aresztować. Oddali się w ręce funkcjonariuszy - powiedział Damien Healy, wicedyrektor ochotniczej morskiej służby ratowniczej.

Po zatrzymaniu mężczyźni usłyszeli zarzuty. W tej sprawie zatrzymano również trzy inne osoby. 

Źródło: Time
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA