fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Gorzów: Grupka Polaków zaatakowała Ukraińców. Zatrzymani

Fotorzepa, Łukasz Solski
Dwie grupy mężczyzn pobiły się w nocy w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Na miejsce bójki Polaków z Ukraińcami przyjechało kilka policyjnych patroli i dwie karetki pogotowia.

Zaatakowaną grupą byli Ukraińcy. - Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Kosynierów Gdyńskich doszło do bójki pomiędzy czteroosobową grupą gorzowian, a trójką obywateli Ukrainy. Dwóch mężczyzn i kobieta z Ukrainy najpierw zostało obrażonych i wyzwanych, a następnie zaatakowanych przez trzech mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy gorzowianie byli pod wpływem alkoholu - powiedział w rozmowie z portalem gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Na miejsce, oprócz policyjnych radiowozów, przyjechały też dwie karetki pogotowia ratunkowego. Ostatecznie do szpitala z powierzchownymi obrażeniami trafili dwaj mieszkańcy Gorzowa.

- Do zatrzymania agresorów doszło w szpitalu. Łącznie policjanci zatrzymali cztery osoby, które uczestniczyły w bójce. Trzech mężczyzn i kobieta, po tym jak wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez gorzowską prokuraturę pod kątem udziału w bójce i pobiciu obywateli Ukrainy - powiedział nadkom. Marcin Maludy.

Szacuje się, że w Gorzowie i w powiecie gorzowskim osiedliło się dotąd nawet do 20 tysięcy Ukraińców.

Źródło: rp.pl/ gorzowianin.com/ Gazeta Lubuska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA