fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Argentyna: 400 kg kokainy w rosyjskiej ambasadzie

AFP
Policja zabezpieczyła ok. 400 kilogramów kokainy w budynku należącym do ambasady Rosji. Śledztwo ws. wykorzystywania placówki dyplomatycznej do przemytu narkotyków prowadziły wspólnie rosyjska i argentyńska policja po tym jak ambasador Rosji poinformował policję o znalezionej w ambasadzie kokainie.

Minister ds. Bezpieczeństwa Argentyny Patricia Bullrich wyjaśniła, że ambasador Rosji poinformował o znalezieniu na terenie jednego z budynków ambasady narkotyku w grudniu 2016 roku.

- Kokainę zastąpiono mąką, a w opakowaniach z fałszywym narkotykiem umieszczono urządzenia, które pozwoliły śledzić dokąd trafi kokaina - poinformowała Bullrich. W wyniku przeprowadzonej operacji aresztowano dwóch podejrzanych w Argentynie i trzech w Rosji.

Czarnorynkowa wartość kokainy znalezionej w budynku rosyjskiej ambasady to ok. 62 mln dolarów.

- Gang handlarzy narkotyków próbował wykorzystać pocztę dyplomatyczną wysyłaną przez rosyjską ambasadę do przemycania narkotyku do Europy - powiedziała Bullrich.

Narkotyk miał trafić prawdopodobnie na rynek w Rosji i - być może - w Niemczech, gdzie ma mieszkać główny organizator przemytu. - Wierzymy, że niemiecka policja go zatrzyma - powiedziała argentyńska minister.

Jeden z zatrzymanych w sprawie to obywatel Argentyny pochodzenia rosyjskiego, który był policjantem w Buenos Aires.

Kokaina znaleziona w ambasadzie miała pochodzić z Kolumbii lub Peru.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA