Przestępczość

Szwecja: 10 lat więzienia za gwałt przez internet

Pixabay
Sąd w Uppsali skazał na 10 lat więzienia 41-letniego Bjorna Samstroma. Mężczyzna przez internet zmuszał swoje ofiary do wykonywania czynności seksualnych.

Szwed wykorzystał w ten sposób 26 dziewcząt i jednego chłopca. Swoim ofiarom kazał obnażać się i wykonywać czynności seksualne przed kamerą internetową. Jego ofiary to nastolatkowie. Pochodzili głównie z Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Mężczyzna groził swoim ofiarom, że zabije ich bliskich, jeśli nie wykonają jego poleceń. Zapowiadał również, że upubliczni ich zdjęcia na stronach pornograficznych. 

Samstrom nigdy w rzeczywistości nie spotkał żadnej z wykorzystanych osób. Sędzia argumentując wyrok powiedziała, że 41-latek zmuszał nastolatki do aktów seksualnych ze zwierzętami lub napaści seksualnej na inną osobę.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, jednak odrzucił kwalifikację tych czynów jako gwałt. Trafi do więzienia na 10 lat. Samstron wypłaci również ofiarom odszkodowanie w kwocie 1,1 miliona koron szwedzkich. 

Jego obrońca zapowiedział, że prawdopodobnie złoży apelację. 

 

Źródło: AP

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL