fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Prezes PiS przejdzie operację

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił do szpitala, gdzie przejdzie planowaną od wielu miesięcy operację kolana.

Jarosław Kaczyński od wielu miesięcy miał zmagać się z bólem, jednak z powodu natłoku obowiązku operacja była kilkukrotnie przekładana.

Sprawy w rozmowie z WP.pl nie chciał komentować wicerzecznik PiS. - Nie informujemy o stanie zdrowia prezesa. Takie mamy ustalenie - powiedział Radosław Fogiel.

Według nieoficjalnych informacji, Kaczyński przejdzie dziś zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Początkowo operacja miała być przeprowadzona w styczniu, jednak prezes PiS zdecydował się przełożyć termin. 

Kaczyński we wrześniu, w rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział, że tuż po wyborach parlamentarnych zamierza poddać się operacji. Jak dodał w przyszłości będzie musiał poddać się drugiej, podobnej operacji na drugą nogę.

Wiosną 2018 roku Kaczyński przeszedł już w Wojskowym Instytucie Medycznym endoprotezoplastykę stawu kolanowego. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił wówczas, że Kaczyński musiał zostać przyjęty do szpitala ponieważ nieprzyjęcie go mogłoby zagrażać życiu prezesa PiS.

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA