fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Mazurek przeprasza Owsiaka, ale...

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek i prezes Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek przeprosiła Jurka Owsiaka za mylne przedstawienie ośrodka szkoleniowego WOŚP jako jego domu. Nie omieszkała jednak przypisać sobie zasług.

Wczoraj rzeczniczka PiS zamieściła na Twitterze mem, który miał dowodzić, w jak skromnych warunkach żyje prezes Kaczyński w porównaniu z posiadłościami przedstawicieli środowiska opozycji, w tym Jurka Owsiaka.

Zamiast jednak domu twórcy WOŚP, na grafice znalazło się zdjęcie Ośrodka Szkoleniowego Szadowo-Młyn, mieszczącego Uniwersytet WOŚP, który szkoli wolontariuszy Orkiestry.

Jerzy Owsiak zażądał od Mazurek przeprosin.

"Ja, Jurek Owsiak, proszę o natychmiastowe przeprosiny za "namiot Jurka Owsiaka". Po prostu słowo „przepraszam” - i odpuszczam! To prosty zabieg, który proszę uczynić na swoim Twitterze" - napisał.

Jeszcze wczoraj doczekał się przeprosin.

"Panie J.Owsiak po zapewnieniu, że jest to Uniwersytet WOŚP do celów edukacyjnych, przepraszam za podanie informacji, która nb. od dłuższego czasu funkcjonuje w internecie" - napisała rzeczniczka PiS.

Dodała jednak: "cieszę się, że dzięki mojemu wpisowi zyskał Pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy".

Komentujący wpis Mazurek internauci ironicznie wytykają rzeczniczce styl przeprosin. Piszą między innymi:

"Pani zaś dostała możliwość zachowania się przyzwoicie i kulturalnie. Jak widać nie skorzystała Pani".

"Ja mojemu synowi mówię, nie mów i nie rób głupstw bo będziesz musiał później przepraszać, a on swoje ale on ma 7 lat!"

"Wspaniałe przeprosiny, proszę jeszcze wysłać rachunek za usługę wyjaśnienia sprawy".

"Wstyd pani Beacie jest raczej obcy".

"Już lepiej było dać te przeprosiny do przeczytania lektorowi, najlepiej męskiemu. Nawet ze zwykłym PRZEPRASZAM ma pani kłopot".

"Dzięki pani wpisowi? Zdecydowanie przecenia pani swoją siłą sprawczą. Ponadto myślę, że wicemarszałek sejmu nie może być aż takim ignorantem, jeśli chodzi o internetowe fejki, żeby je bezkrytycznie powielać. Ale pani wiedziała, co robi. To zwykły, propagandowy cynizm".

"Pani Minister beatamk nie wystarczyło zwykłe przepraszam? Posłużyła się Pani kłamstwem, a teraz udaje Pani, że zrobiła komuś przysługę. Sąsiedzi odpowiadają jeszcze na Pani "dzień dobry"?".

"Owsiak nie musiał niczego wyjaśniać, bo to żadna tajemnica. Forma przeprosin jest taka, jak wszystko u was - butna i bezczelna. Wprawiajcie się w przepraszanie, lista jest długa".

"W internecie funkcjonuje ( jak to Pani poetycko określiła) wiele informacji. Na przykład, że Elvis żyje, że Ziemia jest płaska, że Kaczyński to wzór cnót wszelakich. Pani tak nie czerpie bezkrytycznie".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA