fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

Jurek Owsiak żąda przeprosin od Beaty Mazurek. Za "namiot"

Twitter
Ja, Jurek Owsiak, proszę o natychmiastowe przeprosiny za "namiot Jurka Owsiaka". Po prostu słowo „przepraszam” - i odpuszczam! - napisał na swoim profilu na Facebooku Jurek Owsiak. To reakcja na tweet Beaty Mazurek.

Chodzi o wpis rzeczniczki PiS i zarazem wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek, którym wykpiwała ona doniesienia o rzekomym bogactwie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

"Internauci szybko porównali, jak mieszka "bogacz" J.Kaczyński i "BIEDACY" z totalnej opozycji oraz środowisko, które ją wspiera. Proszę, porzućcie kłamstwa, insynuacje i złe emocje. Spierajmy się merytorycznie na programy, bo tego od nas oczekują Polacy" - napisała Mazurek.

Na słowa rzeczniczki zareagował twórca WOŚP.

"Ja, Jurek Owsiak, proszę o natychmiastowe przeprosiny za "namiot Jurka Owsiaka". Po prostu słowo „przepraszam” - i odpuszczam! To prosty zabieg, który proszę uczynić na swoim Twitterze" - napisał Owsiak na Facebooku.

Wyjaśnił, że pokazany przez Mazurek budynek to Ośrodek Szkoleniowy Szadowo-Młyn, w którym mieści się m.in. Uniwersytet WOŚP, gdzie szkolenie wolontariackie ukończyło 10 tys. osób.

"Zresztą co ja mówię! Bardzo proszę wszystkich, którzy tam kończyli szkolenia WOŚP, aby już pisali do Pani Beaty na adres Biura Poselskiego. Pani Beato, oczekuję słowa „przepraszam” w ciągu 48 godzin!!" - zakończył Owsiak.

Pogłoski o domniemanej zamożności Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się w związku z opublikowaniem przez "Gazetę Wyborczą" stenogramów rozmów prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, który przygotowywał m.in. projekt architektoniczny Srebrna Tower i nie otrzymał za swoją pracę wynagrodzenia.  Koszt budowy dwóch wieżowców szacowany jest na 1 mld 300 mln zł. Miałyby one powstać na terenie działki należącej do spółki Srebrna, w której zasiadają ludzie powiązani z PiS.

Inwestycja została zawieszona, co Kaczyński tłumaczy torpedowaniem jej przez władze Warszawy, ale też obawą, że mogą się pojawić sugestie, iż jest "niezwykle zamożnym człowiekiem".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA