fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz: Agentura sowiecka obaliła rząd Jana Olszewskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Czego się bał (Donald Tusk - red.)? Lustracji?" - pyta na Facebooku Krystyna Pawłowicz, nawiązując do wydarzeń utrwalonych w dokumencie Jacka Kurskiego "Nocna zmiana".

"W 1992 agentura sowiecka obaliła rząd Jana Olszewskiego" - ocenia Pawłowicz nawiązując do odwołania przez parlament na wniosek Lecha Wałęsy mniejszościowego rządu Olszewskiego, który zastąpił rząd Waldemara Pawlaka. Upadek rządu miał związek z przygotowaniem przez szefa MSW Antoniego Macierewicza listy byłych współpracowników i informatorów SB, na której miał znajdować się m.in. Lech Wałęsa.

W negocjacjach nad powołaniem rządu Waldemara Pawlaka brał udział - co widać w filmie "Nocna zmiana" - m.in. Donald Tusk. W pewnym momencie słychać jak Tusk mówi do uczestników spotkania: "panowie, policzmy głosy".

Do tych słów nawiązuje w swoim wpisie Pawłowicz.

"Dziś Donald Tusk znowu 'liczy głosy' przeciwko Polsce, tym razem w Unii Europejskiej" - pisze posłanka PiS, która następnie zarzuca szefowi Rady Europejskiej "knucie antypolskich spisków z Niemcami".

"I on chce być jeszcze polskim prezydentem!?" - dziwi się Pawłowicz (Donald Tusk nie deklarował, że zamierza ubiegać się o prezydenturę - red.).

"Że w Polsce w ogóle są jacyś ludzie, którzy tego nałogowo antypolskiego spiskowca popierają" - podsumowuje posłanka PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA