fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

#RZECZoPOLITYCE Zgorzelski: Rozliczymy Jurgiela z kłamstwa

rp.pl
- Decyzja Rady Naczelnej (PSL-red.) jest jednoznaczna, podpisy już dziś będą zebrane. Powód? Rozliczenie oszustwa wyborczego, bo tak to nazywamy. PiS twierdził, że dopłaty dla rolników zostaną podwojone. Jest też problem z wypłatami dopłat - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ludowcy zbierają w Sejmie podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. - Decyzja Rady Naczelnej (PSL-red.) jest jednoznaczna, podpisy już dziś będą zebrane - twierdzi Zgorzelski. - Powód? Rozliczenie oszustwa wyborczego, bo tak to nazywamy. PiS twierdził, że dopłaty dla rolników zostaną podwojone. Jest też problem z wypłatami dopłat - dodał.

 

Zgorzelski mówił, że rozmawiał ostatnio z rolnikiem, który podjął inwestycję na swojej ziemi i jak się okazało w banku, w którym brał kredyt, przez ustawę o obrocie ziemią, ta straciła trzykrotnie na wartości.

Podczas kongresu PiS ma zostać ogłoszone nowe hasło, którego celem będzie jednoczenie Polaków. - PiS właśnie dzieli Polaków - zagrzmiał poseł PSL.

Ludowcy zgłaszali swój pomysł na pomoc uchodźcom, zanim premier Beata Szydło pojechała na szczyt Unii Europejski. - Pomoc humanitarna i żywnościowa, ale także aby szpitale wojskowe przyjmowały rannych, których by w nich leczono - mówił Zgorzelski. - Pomysł wynika z tego, że nasz prezes jest lekarzem.

- W swojej propagandzie PiS odczłowieczył uchodźcę i w ich narracji każdy jest terrorystą - mówił poseł ludowców. Dodał, że fala migracji i uchodźców to wina Stanów Zjednoczonych. - Praprzyczyną jest to, że Stany Zjednoczone chciała wprowadzać demokrację w państwach afrykańskich, burząc dotychczasowy ład - mówił poseł.

Poseł PSL nie chciał zdradzać planów na kampanię przed wyborami samorządowymi, bo jeszcze może się coś zmienić ze strony PiS - np. ordynacja wyborcza. - Do warunków gry dostosujemy narzędzia i kampanię - powiedział Zgorzelski. - Jest coś na rzeczy. Rozmawiam z dziennikarzami, z politykami PiS i temat zmiany ordynacji wyborczej istnieje.

Około dwóch tygodni temu w sprawie referendum, które planuje ogłosić prezydent Andrzej Duda, spotkali się z nim przedstawiciele Kukiz'15. Zdaniem posła PSL wynika to ze słabości ruchu Pawła Kukiza. - Kukiz obnażył swoją niemoc, bo nie był w stanie zebrać wymaganej liczby podpisów - mówił Zgorzelski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA