fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kwaśniewski: Cel PiS? Zburzyć III RP

Aleksander Kwaśniewski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Aleksander Kwaśniewski przekonywał na antenie TVN24, że PiS zamierza sparaliżować Trybunał Konstytucyjny, a następnie zająć się służbą cywilną, dyplomacją oraz mediami - zarówno publicznymi, jak i prywatnymi.

Kwaśniewski przekonywał, że PiS ostatnią nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym sparaliżuje TK na lata. Dodał, że w ten sposób "wyrwany zostanie pierwszy element równowagi politycznej w Polsce". Co dalej? - Cel jest jasny: zburzyć III Rzeczpospolitą - ocenił Kwaśniewski, który działania PiS nazwał "rewolucją".

Według Kwaśniewskiego PiS proponuje Polakom "rewolucyjną i nie do końca zdefiniowaną IV RP" w miejsce "tego co zbudowaliśmy przez 25 lat". Były prezydent stwierdził, że Jarosław Kaczyński chce w obecnej kadencji Sejmu dokonać tego, co nie udało mu się w latach 2005-2007.

Kwaśniewski stwierdził też, że Polska staje się problemem dla Unii Europejskiej. - To, co się dzisiaj w Polsce dzieje, jest zagrożeniem zarówno jeśli chodzi o standardy demokratyczne, jak i polskie miejsce w Europie - przekonywał oceniając, iż po zmianach wprowadzonych przez PiS Polska stanie się bliższa Turcji Erdogana niż krajom UE.

Zobacz także:

Kolejna odsłona bitwy o Trybunał Konstytucyjny

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA